Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
31 Травня, 2021

Огляд української технологічної екосистеми за травень 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в травні 2021?

R&D, нові офіси в Україні

  • Американська каршерінгова компанія Lyft відкриває  R&D офіс у Києві. Робота київського офісу Lyft буде зосереджена на картографуванні, а основним розвитком інженерії стане ГІС та картографія (докладніше).
  • Український офіс компанії EPAM, провідний світовий постачальник послуг з розробки цифрових платформ та програмного забезпечення, провідне агентство з цифрового та продуктового дизайну, повідомляє про відкриття восени нового офісу в Івано-Франківську – найкомфортнішому місті в Україні для ІТ-спеціалістів за рейтингом Developers.Org.Ua (докладніше).
  • Українська роздрібна мережа Fozzy Group створила R&D-центр штучного інтелекту й інновацій «Лабораторія Зі». Прагнучи розробити просунуті рішення для торгових мереж, роздрібної торгівлі, логістики та ресторанного бізнесу, “Лабораторія Зі” є частиною TemaBit, ІТ-розробника холдингу (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • SpaceTech компанія Firefly Aerospace, заснована українцем Максом Поляковим, зібрала $75 млн. напередодні запуску першої ракети компанії (у червні). Гроші надходять від групи інвесторів, включаючи DADA Holdings, Raven One Ventures та Canon Ball. Цього року Firefly розраховує спробувати залучити ще $300 млн (докладніше).
  • Італійська компанія Avio S.p.A придбає ще 10 двигунів для ракети VEGA виробництва підприємства “Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля”, однієї з найбільш відомих і визнаних у світі науково-конструкторських компаній у галузі розвитку космічних технологій (докладніше).
  • Український фонд стартапів оголосив 12 переможців 23-24th Pitch Days. Стартапи, які отримали попередні гранти (по $ 25000 кожен): GeronCore, Supplio.io, Harmix, Horos.TECH (AGRO BI), Erudito, Ademrius, Artera, Auto BI. Гранти на насіння (50000 доларів): effa, Caretech.human, SmartReader, Fiway (докладніше).
  • Український фонд Roosh Ventures, заснований вихідцями з Reface Сергієм Токаревим і Денисом Дмитренко, взяв участь у раунді інвестиції серії C на $100 млн (загальна оцінка раунду $800 млн) Oura, фінській компанії, яка виготовляє пристрої, що відстежують якість сну, фізичну активність та інші показники (докладніше).
  • Український венчурний фонд TA Ventures та клуб приватних інвесторів ICLUB взяли участь у seed-раунді на $50 млн іспанського стартапу Impress, який спеціалізується на цифровій ортодонтії та обслуговуванні клієнтів. Раунд серії A очолювали CareCapital разом із Nickleby capital, UNIQA Ventures та іншими (докладніше).
  • Український венчурний фонд Adventures‌ ‌Lab‌ інвестував $300 000 у білоруський стартап EduDo‌, мобільна навчальна платформа з короткими інтерактивними відео, які створюють користувачі. У цьому раунді також взяли участь кіпрська компанія Embria та бізнес-ангел Дмитро Васильєв (інвестор у HyperAuditor та NordicBlocks) (докладніше).
  • Запуск найбільшого маркетплейсу для продажу токенів NFT, що побудований на блокчейні Binance Smart Chain та об’єднує художників, творців та інвесторів з усього світу. Його співзасновником є українець Алекс Федоров (докладніше).
  • Компанія Astound Commerce, з центрами розробки та командою з більш ніж 850 ІТ-фахівців в п’яти містах України, оголосила про стратегічні інвестиції від каліфорнійської фірми RLH Equity Partners за додаткової участі корпоративної інвестиційної групи Salesforce, Salesforce Ventures. Сума угоди наразі невідома (докладніше).
  • Vimeo, провідне програмне рішення у відеосвіті, в якому багато функцій поєднуються в єдине ціле, почне здійснювати продажі на біржі Nasdaq під оновленою назвою “VMEO”. Компанія має R&D офіс у Запоріжжі, де працює 34 технічних спеціаліста (докладніше).
  • Українська технологічна компанія Culver Aviation (розробник високих технологій у легкій авіації: займається збором даних та їх аналітикою з поверхні землі за допомогою безпілотних літальних апаратів) стала частиною міжнародного технологічного холдингу TECHIIA (докладніше).

Новини екосистеми

  • Україна посіла 27-ме місце в щорічному міжнародному рейтингу найкращих країн світу для експатів – Expat Insider 2021. Дослідники InterNations вивчили найкращі та найгірші країни на планеті для працівників, які приїхали із-за кордону. Україна також входить у топ-10 у категорії пошуку друзів (докладніше).
  • Firefly Aerospace (компанія українського бізнесмена Максима Полякова) підписала контракт зі SpaceX на доставку посадкового модуля Blue Ghost до Місяця в 2023 році. Blue Ghost доставить 10 наукових приладів NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) у рамках програми “Артеміда”. До того ж, компанія потрапила до шорт-листа світового списку космічних перевезень від Dealroom (докладніше).
  • Команда всесвітньо відомої бездротової системи безпеки Ajax Systems презентувала нові продукти та програмне забезпечення, а Олександр Конотопський оголосив про плани розширення в США, Канаді, Латинській Америці та Індії (докладніше).
  • Українські товари Petcube зайняли одразу 4 позиції рейтингу Топ-5 USA TODAY’s Reviewed в категорії «Найкращі розумні камери для домашніх тварин 2021 року»: Petcube Cam, Petcube Bites 2, Petcube Bites, Petcube Play 2 (докладніше).
  • MacPaw анонсувала роботу над новим музеєм Apple у MacPaw Space у Києві, відкриття якого відбудеться незабаром. Велика місія інтерактивного музею: подружити людей та технології. Колекція музею включає 323 експонати, серед яких знакові продукти Apple, які знайомитимуть відвідувачів з захоплюючою історією компанії Apple (докладніше).
  • До Дня Києва Reface за допомогою функції Swap Animation оживив відомі київські мурали та “навчив” їх співати (докладніше).
  • Україна планує приєднатися до Європейського космічного агентства та побудувати власний космодром та вивести на орбіту сім супутників, заявив Володомир Тафтай, голова Державного космічного агентства (Перший діловий телеканал). Спираючись на ракетну спадщину України часів СРСР, уряд виділив $542 млн на космічну програму до 2025 року (докладніше).
  • Колишній віце-президент ІТ-компанії Luxoft Віталій Нужний оголосив про запуск власної компанії TRIOS, яка спеціалізуватиметься на консалтингу та розробці програмного забезпечення для іноземних клієнтів (докладніше).

Урядові новини

  • В рамках Всеукраїнського форуму “Україна 30. Цифровизація”, присвяченого ключовим цілям Міністерства цифрової трансформації та цілям на наступні три роки, Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив про стратегічну мету оцифрувати 100% державних послуг за 3 роки. Команда міністерства представила понад 10 нових послуг у Дії, включаючи зміну місця реєстрації, сплату податків, заміну водійського посвідчення, реєстрацію бізнесу, цифровий підпис та електронні петиції —  все це онлайн, у кілька кліків . Просто, зручно, без зайвих нервів, чиновників та хабарів (докладніше).
  • Уряд створив Раду з розвитку креативної економіки, співголовами якої стали Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації та Міністр культури та інформаційної політики. Тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів посприяє вирішенню проблемних питань і стимулює сферу (докладніше).

Проект UAmachinery (механізми) & UAcreativeindustries (креативні індустрії)

  • Історія про зйомки відеоролика Oculus, знятого київською Ukrainian Radioaktive Film, провідною продакшн-компанією в Україні (докладніше).
  • Історія української компанії 3DLOOK, яка допомогла 1822 DENIM, жіночому бренду джинсового одягу, що базується в Нью-Йорку, скоротити повернення на 30%, одночасно збільшивши кількість конверсій у 4 рази за допомогою власних винаходів (докладніше).
  • Історія V-Art, платформи, яка забезпечує комплексну екосистему для художників, колекціонерів та інших професіоналів мистецького ринку через маркетплейс NFT +, технологію віртуальних виставок, а також мережеві інструменти та високоякісний контент (докладніше).
  • Історія про українське ІТ-підприємство, лідера на ринку впровадження рішень для середніх та великих підприємств, яке забезпечило процес механічної обробки для аерокосмічної промисловості ФЕД(FED JSC) автоматизованою системою планування виробництва, що дозволило керівництву ФЕД уникнути зриву важливих контрактів з провідними світовими виробниками літаків на загальну суму $ 90 млн (докладніше).
  • Історія про українську інноваційну інженерну компанію ELEKS, яка підвищила виробничу продуктивність Bader Ukraine, провідного виробника шкіри для автомобільної промисловості, шляхом (докладніше).
  • Історія DroneUA, міжнародного системного інтегратора безпілотних рішень який допомагає українським фермерам бути більш конкурентоспроможними та стійкими (докладніше).

Звіти

  • Expat Insider 2021 від InterNations (читати).
  • Big Tech’s Playbook 2021 від CB Insights (читати).
  • Deloitte 2021 “Глобальні споживачі автомобільної індустрії” (читати).
  • “Facebook ігри” маркетинговий звіт 2021 (читати).
  • “Найвизначніші венчурні інвестори 2021” від Dealroom (читати).
  • “Майбутнє маркетплейсів 202” від Dealroom (читати).

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

Інші новини