ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ЕКОСИСТЕМИ ЗА СІЧЕНЬ 2022

Що сталося на українському технологічному ринку у січні 2022 року?

R&D та нові офіси в Україні та по всьому світу

Компанія Qualcomm нещодавно зареєструвала юридичну особу в Україні, представництво в Києві та планує відкрити в країні R&D центр (докладніше).

Французький необанк Qonto у партнерстві з українською IT-компанією WeSoftYou наймає підрядників Rubi on Rails і в майбутньому збирається відкрити R&D офіс в Україні (докладніше).

SoftServe відкриває R&D центри у Південній Америці: Мексиці, Колумбії та Чилі. Перший офіс буде відкрито у Гвадалахарі, Мексика. Наступні – у Боготі та Меделіні, Колумбії, та Сантьяго у Чилі (докладніше). 

Українська технологічна компанія Intellias відкриває R&D офіс у Нові-Саді, Сербія. Ключові галузі для нового центру – автомобілебудування, телеком, фінтех, цифрові технології (докладніше). 

Технологічний хаб BlaBlaCar у Києві та плани створення глобального автобусного маркетплейсу: інтерв’ю з Ігорем Іващенко, VP Engineering CEE (докладніше). 

Венчурний капітал та стартапи

Заснована українцем Іллею Полосухіним, компанія NEAR Protocol залучила $150 млн. від Three Arrows Capital, Dragonfly Capital, a16z, Mechanism Capital. NEAR Protocol, масштабований блокчейн, розроблений для забезпечення продуктивності та користувальницького досвіду, необхідного для подолання розриву між децентралізованими додатками та їх масовим впровадженням, включений до списку 3-ї найбільш швидкозростаючої криптоекосистеми для розробників у 2021 році за версією Forbes (докладніше). 

Заснована українцем Павлом Єрьоменком компанія Universal Hydrogen, яка веде боротьбу за декарбонізацію авіації шляхом впровадження водню як універсальне паливо, залучила $62 млн. від Mitsubishi Motors HC Capital, Tencent, Stratos, GE Aviation та інших (докладніше). 

Ukrainian Fintech Farm, нещодавно запущений фінтех-стартап, що базується у Великобританії і створює цифрові банки на ринках, що розвиваються, залучив $7,4 млн. фінансування в рамках seed раунду під керівництвом Flyer One Ventures і Solid за участю TA Ventures, Jiji.ng, u. ventures та AVentures Capital (докладніше). 

BGV Trident Capital, заснована Іллею Пономарьовим та Геннадієм Буткевичем (співвласником АТБ), інвестувала $5 млн у стартап з виробництва роботів Deus Robots, створений Павлом Пікуліним у 2018 році (докладніше). 

Український кроссчейн міст Allbridge залучив $2 млн від Race Capital та Кріса МакКанна. Заснована Андрієм Великим влітку 2021 року компанія підтримувала такі ланцюжки, як Solana, Avalanche, Fantom, Celo, Polygon, Ethereum, BSC і Terra (докладніше). 

Українська онлайн-платформа нотаріального засвідчення OneNotary, що працює на ринку США, залучила інвестиційний раунд у розмірі 1,75 млн доларів США під спільним керівництвом Adventures Lab VC, Digital Future VC, uventures, TMT Investments PLC та GoodPaper Venture (докладніше). 

Украинская фармацевтическая компания “Фармак” инвестировала более $1,2 млн в проекты и стартапы в сфере MedTech и HealthCare: ComeBack Mobility, DrugCard, Cambrian Biopharma (докладніше). 

Інвестиційна група JKR інвестувала у TRIONIKA, українську глобальну ІТ-компанію. Сума угоди не розголошується (докладніше)

Finmap, сервіс управління грошовими потоками для бізнесу, закрив новий раунд інвестицій у розмірі 1,2 мільйона доларів США від Presto Ventures, Sturgeon Capital, SID Venture Partners, інкубатора стартапів Startup Wise Guys (докладніше).

Українська SaaS-платформа для компаній авіаційної галузі Input Software приєднується до глобальної спільноти Techstars на програмі акселератора “Міста майбутнього” у Турині, Італія. Компанія залучила $120 000 при оцінці $3 млн (докладніше). 

Український венчурний фонд TA Ventures збільшила розмір свого фонду – з $50 млн до $75 млн. Додаткові $25 млн фірма використовує для інвестицій у новий напрямок – Web3, blockchain та metaverse (докладніше). 

M&A

Американський виробник чіпів Qualcomm придбав за нерозкриту суму український стартап Augmented Pixels, який розробляє програмне забезпечення для віртуальної та доповненої реальності (докладніше).

Glovo купує український сервіс доставки продуктів харчування Zakaz.ua. Компанії не розкрили вартість придбання, але за оцінками експертів, ціна не перевищила 50 мільйонів доларів. За інформацією Liga.tech, Zakaz.ua спростував інформацію про угоду (докладніше). 

Іспанська Impress купує українську компанію OrthoS, внаслідок чого народжується Orthos Impress. Протягом наступних трьох років Impress інвестує 10 мільйонів євро на український ринок: будівництво клінік, R&D центру, планування лікування та виробництво (докладніше). 

Компанія IdeaSoft оголосила про придбання харківської компанії з розробки програмного забезпечення та геймдеву PULS Software, яка стане компанією Eventyr. Один з основних векторів бізнесу буде орієнтований на вектори Web 3.0, NFT gaming та Metaverse, а також експансію у великий корпоративний IT-сектор (докладніше).

Компанія Virtuos, провідний світовий розробник ігор, оголосила про завершення придбання київської компанії Volmi Games (“Volmi”), студії з виробництва 2D та 3D-артів, у якій працюють 140 співробітників. Вихід Virtuos у Київ знаменує собою перший вихід компанії до Східної Європи, що дозволить їй скористатися зростаючим пулом технічних талантів в Україні (докладніше). 

Платформа автоматизації зворотних дзвінків для веб-сайтів CallPage, IT-стартап, заснований українцями Россом Кнапом, Сергієм Бутком та Андрієм Ткачом, була придбана компанією SaaS Labs, американською автоматизованою платформою, що надає послуги командам продажу та підтримки. Сума угоди не розголошується (докладніше).

Новини екосистеми

Україна увійшла до ТОП-10 країн, де народилися засновники єдинорігів, згідно з дослідженням Venture Capital Initiative Вищої школи бізнесу Стенфордського університету (докладніше).

Січ-2-30, четвертий супутник України, було запущено 13 січня. Компанія SpaceX Елонна Маска вивела його на орбіту за допомогою ракети Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Супутник був спроектований, зібраний та випробуваний у Дніпрі, Україна, у конструкторському бюро “Південне” (докладніше)

Українська компанія 3DLOOK отримала престижну нагороду Digiday Technology Award у номінації “Краща внутрішньомагазинна технологія” за успішне впровадження свого мобільного рішення для вимірювання тіла у 330+ магазинах брендів, орієнтованих на індивідуальні потреби, та покращення досвіду покупок як для покупців, так і для торгових представників ритейлера (докладніше). 

Українська компанія цифрової моди DRESSX, керована місією, увійшла до списку Newsweek як один із найбільших революціонерів Америки (п’ятдесят візіонерів, новаторів та піонерів, які трансформують світ за допомогою технологій) (докладніше).

Український електровелосипед Delfast Inc. увійшов до числа найкращих всюдихідних електровелосипедів у світі за версією Insider (докладніше).

Effa, український стартап з виробництва дорожнього приладдя зі 100% переробленого та відновлюваного паперу, демонструється на виставці CES 2022 і потрапив на TechCrunch (докладніше).

Український Mosqitter представлений в одному ряду зі світовими технологічними гігантами серед найкращих товарів з виставки CES 2022 у категорії Appliances & Cleaning від Reviewed (докладніше). 

9 українських технологічних компаній увійшли до шорт-листу рейтингу “50 найкращих роботодавців України” від Forbes Ukraine та Work.ua: Intellias, SoftServe, ELEKS, EPAM Ukraine, Ciklum, DataArt,  N-iX, Gismart, Luxoft (докладніше). 

Шість українських стартап-команд були відібрані для презентації України на конференції South by Southwest (SXSW) 2022, яка відбудеться в березні у Техасі, США: Framiore, effa, FlashBeats, Deep3dstudio, Proof-of-Love, SPOKK (докладніше). 

Львівський IT-кластер у співпраці з програмою USAID “Конкурентноспроможна економіка України” запустив Lviv Tech, першу B2B платформу, яка з’єднує український IT-сектор з клієнтами з усього світу (докладніше). 

Українська команда Greencubator та CIVITTA в партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським Союзом в Україні запустили новий етап Climate Innovation Voucher обсягом до 50,000 євро на розвиток кліматичних інновацій в рамках програми FINTECC, спрямованої на збільшення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств для розробки і впровадження кліматичних технологій (докладніше). 

На базі Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) UFuture, NIX Solutions, KFund відкрили “Інноваційний кампус”. Сучасний освітній кластер поєднує у собі високий рівень теоретичної підготовки класичної університетської освіти та здобуття актуальних навичок (технічних, економічних, управлінських та комунікативних) у процесі роботи над реальними практичними завданнями (докладніше). 

Наш партнер Європейська асоціація програмної інженерії (EASE) запустила виробництво документального фільму “Перший код”. Фільм коротко розповість історію української технологічної екосистеми (докладніше). 

Українська служба з доставки ліків Liki24 досягла позначки в 1 млн клієнтів. Компанія працює в Україні, Польщі, Румунії та Угорщині (докладніше).

Binance оголосила про призначення генерального менеджера в Україні Кирила Хомякова, has announced the appointment of the General Manager in Ukraine Kyrylo Khomiakov, який відповідатиме за зміцнення позиції компанії на місцевому ринку, реалізацію глобальної маркетингової стратегії та GR-менеджмент (докладніше). 

Команди Creative Management Camp та Cultural Agency запустили веб-застосунок НАВЗАЄМ, призначений для професіоналів, які створюють, керують, випускають та просувають культурні та творчі проекти (докладніше). 

Засновик Superludi Влад Ноздрачев запускає Nextedo – Університет бізнесу нової економіки, який забезпечить підприємців та професіоналів в області нової економіки знаннями та спеціальними навичками, які призведуть до кращих результатів в бізнесі (докладніше). 

TitanEra запустила лінії 3D-друку для виробництва пілотних виробів у науково-дослідному центрі. TitanEra – перша компанія в Україні та світі, що збудувала пілотний завод з виробництва титанового порошку та готової титанової продукції на основі запатентованого процесу Titanera (докладніше).

Українська холдингова компанія UFuture, яка займається розвитком Білоцерківського індустріального парку, оголошує про зміни в його конфігурації та завершенні першого етапу розвитку: передислокація виробничих потужностей Plank Electrotechnic партнерам, та розміщення німецького виробника автокомплектуючих на їх місці (докладніше). 

Ключові факти та цифри технологічної галузі України (докладніше). 

Наступні українські єдинороги за думкою експертів: Restream, Effa, Esper Bionics та інші (докладніше). 

Урядові новини

Як подати документи на резиденцію в  “Дія City”: рекомендації Кабінету Міністрів (докладніше).

Завдяки “Дія City” показники росту ІТ-сектора можуть збільшитися до 40-50% за рік, а доходи зростуть з 6 млрд. доларів США до 16,5-17 млрд. доларів США, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля (докладніше). 

Україна вводить нові інструменти для перемоги в регіональному конкурсі для інвесторів – розвиток 25 індустріальних парків по всій країні, потенціал яких складає від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль (докладніше). 

Протягом наступних 5 років Україна має на меті інтегруватися в європейські ринки, підписавши з ЄС так званий безвіз у промисловому, митному, цифровому, транспортному та енергетичному секторах. Запровадження європейських порядків надасть українській економіці додаткові мільярди євро доходу (докладніше). 

Міністерство цифрової трансформації запрошує людей з усього світу скористатися освітньою серією з  цифрової грамотності, доступною англійською мовою на веб-порталі Дія.Цифрова освіта (докладніше). 

Для іноземних IT-спеціалістів спрощено процедуру отримання дозволу на імміграцію. Кабмін схвалив законопроєкт, який вдосконалює механізми надання дозволів на імміграцію, спрощуючи процедуру видачі для іноземних висококваліфікованих IT-фахівців. За словами уряду, розгляд заяв скорочується з року до 6 місяців (докладніше).

Блоги 

  • Інтерв’ю Домініка Піоте для подкасту #1 в Україні (докладніше).
  • Український експерт з кібербезпеки доктор Єгор Аушев, який є співзасновником Cyber Unit Technologies та Cyber School, продемонстрував презентацію на тему “Тенденції критичної інфраструктури 2022 року на Intersec, провідній світовій виставці комерційної та інформаційної безпеки (докладніше).
  • Інтерв’ю з Богданом Пономарем, одним з ініціаторів конференції AI HOUSE Conference та генеральним директором AI HOUSE, команда якого відповідає за багато освітніх проєктів в сферах AI and ML та створення міцної AI спільноти в Україні (докладніше). 
  • Інтерв’ю з Ярославом Пригарою, колишнім СЕО компанії SHERP та співзасновником нещодавно запущеного стартапу для віддалених працівників Remo, який надає високотехнологічні робочі простори у найкращих місцях по всьому світу (докладніше). 
  • Інтерв’ю з генеральним директором Digital Learning Девідом Орешоком, сучасним освітнім проектом для шкіл, який допомагає перетворити уроки інформатики на сучасні IT-курси для школярів (докладніше).
  • Надихаюча історія від Ukrainer про еталонну українську технологічну екосистему MacPaw (докладніше). 
  • Інтерв’ю з Олексієм Скрипним, ELEKS, одним із найдосвідченіших людей в українській технологічній індустрії (докладніше). 
  • Михайло Рогальський розповідає про ребрендінг у The Credit Thing фінтех-стартапу Koto з Лондона, запущеного засновниками monobank (докладніше). 

Звіти

 

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком.

Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.