Огляд української технологічної екосистеми за серпень 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у серпні 2021?

R&D та нові офіси в Україні 

 • Лідер ринку потокового телебачення США Roku відкриє  R & D офіс у Києві. Наразі відкриті вакансії Site Director і Senior Technical Recruiter (докладніше).
 • Український технологічний гігант SoftServe відкриває офіс у Дубаї для надання рішень під ключ у регіоні Близького Сходу. Новий хаб розвиватиме інновації в галузі штучного інтелекту, машинного навчання, хмарних сервісів та онлайн -банкінгу (докладніше).
 • Українська компанія ELEKS відкриває новий офіс у Цюріху, Швейцарія, продовжуючи глобальну експансію та посилюючи свою присутність у Центральній Європі. Створенням цього нового швейцарського хабу компанія розширить партнерські відносини з новими та існуючими швейцарськими клієнтами (докладніше).
 • Український IT гігант SoftServe придбав за 377,5 млн грн велику території колишньої в’язниці у 13 гектарів в південній частині Львова під свій високотехнологічний кампус (докладніше).
 • Останні півроку міжнародні технологічні гіганти активно продовжують відкривати  R&D центри в Україні: BlaBlaCar, Glovo, Globality, Lyft, CognitOps. Зараз в Україні існує понад 110 науково -дослідних центрів світових технологічних гігантів, серед яких Microsoft, Samsung Electronics, Apple, Skype, IBM, The Boeing Company, Ericsson, Siemens, Oracle, Magento, Wargaming.net League та Ubisoft (докладніше).

 Венчурний капітал та стартапи

 • Естонська компанія Bolt, яка має R&D центр в Україні, залучила $713 млн інвестицій від Sequoia, Tekne, Ghisallo та існуючих G Squared, D1 Capital та Naya. Оцінка компанії зросла до $4,75 млрд (докладніше).
 • Американська компанія DataRobot, яка має офіси в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Хмельницькому, залучила $300 млн, а її оцінка склала $6,3 млрд. DataRobots співпрацює з такими світовими брендами, як Mitsubishi Heavy Industries, ArcelorMittal Nippon Steel India, Airbnb, United Airlines, Panasonic та інші (докладніше).
 • Український стартап People.ai став єдинорогом після раунду фінансування серії D у розмірі 100 мільйонів доларів США та досягнув оцінки ринкової вартості у 1,1 мільярда доларів. Лідерами серії стали американський венчурний фонд Akkadian Ventures та еміратська державна холдингова компанія Mubadala Investment Company за участю існуючих інвесторів, включаючи ICONIQ Capital та Lightspeed Venture Partners (докладніше).
 • Датська платформа обслуговування та залучення клієнтів Dixa з R&D офісом в Україні оголосила раунд фінансування серії С на загальну суму близько € 89 мільйонів. Dixa має офіси в Копенгагені, Лондоні, Нью-Йорку, Берліні, Києві, Тель-Авіві та Мельбурні (докладніше).
 • Американський стартап Shelf.io, сервіс у галузі менеджменту знань на базі штучного інтелекту, залучив раунду В $52,5 млн. у ході раунду серії B, лідерами якого стали Tiger Global та Insight Partners. Майже вся команда розробників стартапу працює у Львові (докладніше).
 • Ciklum, глобальна компанія з розробки цифрових продуктів та надання цифрових послуг, оголосила про придбання чеського розробника програмного забезпечення CN Group у Genesis Capital, одного з провідних центральноєвропейських фондів прямих інвестицій (докладніше).
 • Німецький інтернет-магазин роздрібної торгівлі автозапчастинами Autodoc готує восени випуск акцій на Франкфуртському фондовому ринку, на загальну суму приблизно в 5 млрд євро ($5,93 млрд). Autodoc працює в Україні з 2017 року, має 3 офіси (Київ, Харків та Одеса) та понад 1000 співробітників (докладніше).
 • GIOS, українська платформа для змішаного вивчення математики, залучила $ 400,00 від UVO Ventures, з урахуванням смарт-інвестицій. Смарт-інвестиції означають, що стартап отримає 85% суми грошима, а решту – в послугах програмістів, юристів та інших фахівців (докладніше).
 • Український проект VRpartments, який розробляє VR рішення для нерухомості, отримав грант у розмірі $310 000від польського інкубатора Unicorn Hub (докладніше).
 • Український стартап – онлайн-платформа юридичних послуг Legal Nodes, заснований Маргаритою Сіваковою, Нестором Дубневичем та Максимом Малюком, оголосив про закриття попереднього раунду в розмірі $ 300 тисяч від синдикату ангельских інвесторів LIFT99co, фонду Hype Ventures та інших (докладніше).
 • Український освітній стартап skillsetter.io залучив $ 262 000 від Embria. Стартап розробляє освітні програми у форматі симулятора для ІТ-компаній (докладніше).
 • Український AI-стартап Livee залучив $250 000 інвестицій від стартап-студії Greenpact Future Labs. Команда працює над автоматизацією продажів озеленення офісів та розраховує цей вплив и на продуктивність праці співробітників (докладніше).
 • Український стартап Awesomic, заснований Романом Севастьяном та Анастасією Павлишиною, пройшов відбір на літню акселераційну програму Y Combinator і отримав інвестиції у розмірі $125 000. За допомогою алгоритму Awesomic з’єднує компанії з перевіреними дизайнерами (докладніше).
 • Український EdTech  стартап AllRight купив онлайн -школу англійської мови EnglishDom. Сума угоди не розголошується. У 2020 році Allright залучила $5 млн від Genesis Investments та інших венчурних фондів (докладніше).
 • Український криптовалютний стартап Weld.money оголосив про закриття інвестиційного раунду за участю Concorde Capital, Magnus Capital та 7 O’Clock Capital. Сума раунду не розголошується (докладніше).
 • Український фонд венчурного капіталу Genesis Investment став лід- інвестором в останньому раунді фінансування естонської ігрової платформи з вивчення математики  99math. Загалом EdTech-стартап залучив 1 мільйон доларів (докладніше).
 • Український месенджер для спілкування партнерів та членів родини Obimy збільшив інвестиції. Загальна сума не розголошується, але загальна оцінка досягла 2 мільйонів доларів (докладніше).
 • Український фонд стартапів оголосив переможців 28 -го та 29-го Pitch Days. 15 стартапів на pre-seed етапі отримали інвестиції по $ 25 000 кожному: Agrotop UA, Clasee, MySat UA, Sugarrr, LuLL world (KOLYHVA), Deputy.ua, Zeely, Smart ION, SolidERP, Insolar-T, the Great Catalog, Real Talk Sport, Elai, MAGBULB, IDvizer (докладніше).

Новини екосистеми

 • Україна стала першої країною у світі, яка запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів: починаючи з 23 серпня усі українські установи зобов’язані приймати цифрові особисті посвідчення особи через додаток “Дія” (докладніше).
 • Список українських технологічних продуктів, які підкорюють світ: Ajax Systems Petcube, UGEARS Mechanical Models, Grammarly, BetterMe: Health & Fitness, People.ai, Jooble, MacPaw, SHERP та інші (докладніше).
 • DOU представив рейтинг найбільших технологічних компаній України (літо 2021 р.) П’ятірка лідерів залишилася незмінною: EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Luxoft та Ciklum (докладніше).
 • Динамічна інфографіка провідних українських ІТ -компаній – дивіться , як змінювалася діаграма лідерів протягом 10 років (дивитися).
 • З нагоди 30 -річчя Liga представила історію української IT-індустрії з 1991 року (докладніше).
 • Проект “30 незалежних” розкриває становлення та розвиток сучасної української нації через історії відомих українців. Технологічну індустрію представляють відомі Ярослав Ажнюк,Petcube та Діма Швець, Reface (докладніше).
 • З нагоди 30ої річниці проголошення Незалежності України крутий огляд найвизначніших досягнень, людей, місць України та, звичайно, українських технологій (докладніше).
 • Британська аерокосмічна компанія Spacebit, заснована українцем Павлом Танасюком у 2014 році у співпраці з американськими партнерами здійснить першу українську місію на Місяць у 2022 році, в рамках якої обладнання для наукових досліджень буде доставлено на поверхню супутника (докладніше).
 • Відбувся успішний пуск на орбіту європейської ракети-носія Vega, що використовує блок маршового двигуна виробництва українського «Південного машинобудівного заводу». Ракета вивела на орбіту 5 супутників. Запуск відбувся з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані (докладніше).
 • Український розробник та виробник розумних систем безпеки Ajax Systems перевищив позначку у мільйон користувачів у всьому світі. У липні компанія відкрила свій перший сервісний центр у Києві. Раніше генеральний директор Ajax оголошував про розширення в США, Канаді, Латинській Америці та Індії (докладніше).
 • Електромотоцикл Delfast Dnepr Electric від української компанії електробайків Delfast встановив рекорд швидкості на змаганнях Bonneville Speed ​​Week 2021, США (докладніше).
 • Програма CleanMyMac X від компанії MacPaw отримала нагороду Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021. Ще в 2017 році Gemini 2, інший додаток MacPaw, також отримав нагороду Red Dot. Кількість нагород компанії зростає (докладніше).
 • Українка Віра Платонова, старша віце-президентка, генеральна директорка Visa в 17 країнах у регіоні CISSEE, була обрана фіналісткою престижного конкурсу  Emerging Europe Awards 2021у категорії “Жінка бізнес-лідер року” (докладніше).
 • Стартап DressX, заснований Дар’єю Шаповаловою та Наталією Моденовою, за кілька років перетворився на найбільший в світі магазин цифрового одягу. Про це написали такі видання як Vogue Business, Financial Times, WWD, Forbes, Dazed and Confused Magazine (докладніше).
 • Український професор, доктор Максим Коваленко, власник премії Ресслера, вже протягом 10 років проводить дослідження у власній лабораторії KovalenkoLab в одному з найкращих університетів світу ETH Zürich у Швейцарії  (докладніше).
 • Колишній генеральний директор Bolt Ukraine Тарас Потічний приєднався до київської платформи електронної комерції для доставки ліків Liki24.com як віце-президент з розширення. Нещодавно компанія відкрила новий ринок у Бухаресті, Румунія. Минулого року компанія розпочала свою діяльність у Польщі і тепер працює у 3 містах: Варшаві, Кракові, Гданську (докладніше).
 • Видання ITC.UA, що спеціалізується на технологіях та гаджетах, приєдналося до новоствореної медіагрупи засновників MC. today Віри Черниш та Тимура Ворони – Creators Media Group.Зараз медіа -група Creators складається з 3 порталів: MC.today, Highload, ITC.UA (докладніше).
 • Українська роздрібна мережа Fozzy Group (Silpo, Le Silpo, Fora, FOZZY Cash & Carry) розвиває маркетплейс MauDau (докладніше).
 • Генеральний директор інвестиційної кампанії Taibah Valley Абдулрахман Алолайян та один з керівників національної інвестиційної програми “Saudi Vision 2030” відвідали Україну. Інвестори з Саудівської Аравії зацікавлені в українських стартапах, шукають прибуткові та інноваційні сфери для інвестування (докладніше).
 • Salto Advisory пов’язує українські стартапи з консультантами, які створили та розширили масштабували успішні технологічні компанії, таких як Рагнар Сасс, засновник Unicorn Pipedrive, LIFT99co та інвестор у 40+ стартапів, співзасновник Bolt Маркус Вілліг, співзасновниця компанії Testlio Крістел Круустюк та інших (докладніше).
 • Глобальний співзасновник бізнесу з IT-продуктів Genesis разом із Facebook запускає StartUp Academy-міжнародну академію для засновників технологічних стартапів та їх команд із Центральної та Східної Європи (докладніше).
 • Інтерв’ю з Домініком Піоте, генеральним директором UNIT. City, про саміт U Tomorrow, який проходить 3-4 вересня у Києві (докладніше).
 • Інтерв’ю з генеральним директором та співзасновником Apostera Андрієм Голубінським. Майкл Бурик для Made in Ukraine Tech Startup Edition (докладніше).
 • Рагнар Сас (Ragnar Sass), засновник Pipedrive (єдиноріг), LIFT99co & Salto, інвестор у 40+ стартапів, назвав 24 фактори, якими керується, інвестуючи в стартапи (докладніше).

Урядові новини

 • Закон режиму “Дія -Сіті”, який створить спеціальну правову базу для ІТ-індустрії, був підписаний Президентом Володимиром Зеленським 11 серпня. ІТ-компанії отримують спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та спеціальну процедуру взаємодії з регулюючими органами (докладніше).
 • Під час робочого візиту президента Зеленського до Вашингтона були підписані угоди щодо науково-технічного співробітництва, безпеки космічних польотів, захисту інформації, а також прикордонної безпеки (докладніше).
 • Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та його заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков зустрілися із віце-президентом Google з питань міжнародних справ та суспільної політики Караном Бхатія. На зустрічі обговорили можливість оптимізування співпраці щодо застосунку Дія та питання підбору і рекомендацій контенту для головної сторінки українського YouTube Music і YouTube (докладніше).
 • З метою сприяння розвитку бізнесу в Україні Уряд впроваджує пілотний проект, завдяки якому можна буде отримати дозволи на ведення бізнесу в одному «вікні» через портал Дія. Можна буде пройти процедуру державної реєстрації бізнесу (реєстрація ФОП, ТОВ), зареєструватися в податковій (стати платником єдиного податку або платником ПДВ) або отримати різні ліцензії на порталі Diia. Наприклад, для роздрібної чи оптової торгівлі товарами. За словами прем’єр -міністра Дениса Шмигаля, пілотний проект планується впровадити протягом 2 років (докладніше).
 • Уряд ухвалив розпорядження, що дозволить збільшити обов’язковий перелік послуг у центрах надання адмінпослуг (ЦНАП) втричі. В результаті громадяни зможуть отримувати необхідні послуги в одному офісі (докладніше).
 • У Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), що знаходиться на порталі Дія, можна отримати 11 послуг. Серед них – отримання дозволу на будівництво, декларації про готовність до експлуатації об’єктів CC1 та видача будівельного паспорта (докладніше).

Звіти

 • M&A Radar H1 2021 від KPMG (читати).
 • M&A-ринок України 1Q 2021 від Capital Times (читати).
 • Топ тренди технологій від McKinsey (читати).
 • Технологічні міста майбутнього 2021 від fDi x TNW (читати).
 • Звіт по стратегіям приватного фонду Q2 2021 від Pitchbook (читати).
 • Індекс Lazard T100 Index (читати).
 • Майбутнє за версією SoftBank (читати).
 • Тенденції Snapchat від Forbes (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.