Огляд української технологічної екосистеми за 8-12 березня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в період з 8 по 12 березня?

Венчурний капітал та стартапи

  • Українська компанія Preply, яка розробляє освітній маркетплейс, привернула $35 млн інвестицій від компаній Owl Ventures, Full In Partners, Point Nine Capital, Hoxton Ventures, Educapital, All Iron, Diligent Capital, Evli Growth Partners та інших. Компанія планує збільшити кількість працівників удвічі.

Новини екосистеми

  • 50 жінок визнані найвпливовішими у фінтех-галузі України Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній за підтримки USAID “Трансформація фінансового сектору” EFSE Development Facility (докладніше) 
  • Частка жінок в українському ІТ збільшилася в 3 рази за 9 років та досягла відмітки 22% на даний момент згідно дослідження GlobalLogic (докладніше)
  • Інвестор Reface Сергій Токарєв анонсував запуск нової венчурної студії Pawa з Денисом Дмитренком, Кайлом Сигидою та Ганною Шуваловою, яка перенесе ідеї машинного навчання від концепції до повноцінної компанії. Команда прагне побудувати найбільшу у Європейському Союзі платформу для створення та підтримки AI- та ML-стартапів (докладніше)
  • UNIT.City встановить першу в Україні 5G вежу в рамках підписаного меморандуму про співпрацю з Міністерством цифрової трансформації. Відповідно до угоди UNIT.City стане головною платформою для технологічних експериментів, які допоможуть трансформувати країну (докладніше)
  • Apple та Spotify додали українські версії інтерфейсів платформи. Минулого року технічний гігант Apple зареєстрував юридичну особу та всесвітньо відомий сервісний сервіс потокової передачі Spotify в Україні (докладніше)
  • Українська логістична компанія “Нова пошта” у партнерстві з креативним агентством Postmen випустили першого в світі робота-бібліотекаря під назвою НП Лукаш, який допомагає підібрати книжку відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен», частина мистецького проекту, присвяченого 150-річчю видатного українського письменника та громадського діяча (докладніше)
  • Міністерство цифрової трансформації створює електронні сервіси у будівельній сфері, які допомагають ефективно боротися з корупцією. Єдина електронна система у галузі будівництва є запорукою великої будівельної реформи (докладніше)

Звіти

  • Український фінтех каталог 2020 від Української асоціації фінтех та інноваційних компаній (читати)
  • Розробка програмного забезпечення для країн ЦСЄ: M&A звіт за 2020 рік від AVentures Capital (читати)

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.