Огляд української технологічної екосистеми за 22-26 березня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в період з 22 по 26 березня?

Венчурний капітал та стартапи 

 • Група компаній Playrix придбала українського розробника ігор Boolat Games, що базується в Києві та Полтаві. Сума угоди не розголошується. Компанія приєднається до Playrix під новим брендом Boolat Play (докладніше).

Новини екосистеми

 • 25 березня Global Sourcing Association оголосила Україну переможцем в щорічній номінації Delivery Destination of the Year. Експорт IT послуг з України до Великої Британії у 2020 році зріс на 50% та склав $350 млн. Це дорівнює топ-3 наших товарних позицій (чорні метали, зернові та насіння олійних) разом узятих (докладніше).
 • Американський винахідник українського походження Любомир Романків, 89 років, був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого. Пан Романків найбільше відомий за винахід тонкоплівних магнітних головок для запису інформації, що зробило революцію та уможливило появу жорстких дисків, персональних комп’ютерів та мобільних пристроїв (докладніше).
 • Троє українських вчених: доктор фізматнаук,професор Володимир Аушев, засновник Cyber ​​Unit Technologies Єгор Аушев, та кандидат фізматнаук Ольга Гогота взяли участь у проекті TOTEM від CERN, який нещодавно оголосив про відкриття оддерона — зв’язаний стан трьох фундаментальних частинок, які називаються глюонами, який прогнозували ще 50 років тому (докладніше).
 • В рамках Тижня цифрової грамотності в Україні Facebook запустив Get Digital  українську версію цифрової освітньої програми для батьків, вчителів та підлітків. За повідомленням прес-служби Facebook, уроки та ресурси Get Digital базуються на матеріалах Гарвардського університету та Каліфорнійського університету в Берклі (докладніше).
 • Apple зростає в Україні: 19 березня 2021 року Apple розмістила чергову вакансію в київському офісі. Шукають Country Field Staff Manager  — спеціаліста, який буде працювати з командами продажів на місцях та розвитку бізнесу. Компанія вже опублікувала третю вакансію для свого офісу в Києві. Офіційно компанія ще не відкрила представництво в Україні, але вже зареєструвала юридичну особу (докладніше).
 • За даними Індексу інновацій Bloomberg до 2021 року, Україна посідає 58 місце серед 60 найбільш інноваційних економік світу, вище Алжиру та нижче Тунісу. За рік Україна стала менш інноваційною. У 2020 році країна знаходилася на 56-му місці, в 2019-му – на 53-му, в 2018-му – на 46-му (докладніше).
 • Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про особливий податково-правовий режим Diia City: IT-спеціалісти, діджитал-маркетологи, спеціалисти з edtech, кіберспорту, дизайнери та всі, хто працюватиме в компаніях-резидентах Дія City, отримають можливість працювати як фрілансери, але при цьому мати соціальні гарантії. Зокрема, проект Дія City дозволить збільшити кількість IT-працівників вдвічі — з 200 до 450 тисяч впродовж 4 років.А також забезпечить зростання ІТ-сектору на 40-50% щороку — сьогодні це 20-30%. Крім того, вдасться збільшити доходи IT-галузі до $16,5 млрд. У 2019 році ця цифра складала $6 млрд (докладніше).

Звіти

 • Огляд найкращих ICO в Україні від UVCA, Hacken – читати 
 • Річний звіт з оцінки цінних паперів за 2020 рік від PitchBook – читати
 • Фінансування в регіоні ЦСЄ до 2021 року від  European Women in VC, Experior VC, Unconventional Ventures – читати

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.