Огляд української технологічної екосистеми за 19-23 липня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 19-23 липня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Фармацевтична компанія “Фармак” інвестує 30 мільйонів євро у будівництво інноваційного науково-дослідного центру в Києві. Планується продовження роботи у трьох основних напрямках: готові лікарські форми, запатентовані активні фармацевтичні інгредієнти, а також біотехнологічні активні фармацевтичні інгредієнти (докладніше).
 • Лондонська gamedev студія Product Madness відкрила другий R&D офіс у Львові. Компанія подвоїть кількість львівських працівників до 200 (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Американський FoodTech стартап Allset, який заснували українці, залучив новий раунд інвестицій від Genesis Investments, ТОВ Garage Syndicate LLC та Andreessen Horowitz. Сума не розголошується (докладніше).
 • Українська платформа безкодового аналізу даних та машинного навчання Datrics.AI залучила новий раунд інвестицій від київського фонду венчурного капіталу ICU. Умови інвестиції не розголошуються (докладніше).
 • Переможці Innovating Justice Challenge 2021 від HiiL отримали по 10 000 євро: Consultant, Cality app, Legal Design (докладніше).

Новини екосистеми

 • Провідний український клуб кіберспорту Natus Vincere виграв німецький офлайн турнір IEM Cologne 2021(організований ESL) з призовим фондом $400 000 та став чемпіоном світу (докладніше).
 • Журнал “НВ” назвав ТОП-30 українок, які надихають своїми вражаючими успіхами в бізнесі. Серед них жінки з технологічного сектору: Олена Кошарна (Horizon Capital), Вікторія Тігіпко (TAVentures), Інга Андрієва (Mastercard), Віра Платонова (Visa), Катерина Костерева (Creatio / Terrasoft Ukraine), Вікторія Репа (BetterMe) та інші (докладніше).
 • upSWOT та GoSolo. Кращий бізнес-банкінг був нагороджений на українсько-британському Fintech саміті, який відбувся в Лондоні 15 липня. Найкращі 10 українських фінтех-стартапів представили свою продукцію під час заходу: Datrics.AI, FINMAP.online, upSWOT, BackCash (by Startup Monkey), Yotta Pay, GoSolo. Better Business Banking, Corefy, nect, KYC PAY, Global Ledger (докладніше).
 • Український технічний гігант SoftServe оголосив, що найняв рекордну кількість працівників та побив рекорд із зайнятості понад 10000 професіоналів в українській команді та став другою за величиною місцевою технологічною компанією після EPAM (докладніше).
 • Український MedTech стартап Cardio.AI від XOresearch оголосив про випуск пристрою в українських медичних центрах (докладніше).
 • Українська інвестиційна компанія Concorde Capital запустила онлайн-платформу KupiPai, яка об’єднує власників землі, інвесторів та агрохолдинг (докладніше).
 • Міністерство цифрової трансформації України співпрацюватиме з Amazon Web Services для прискорення розвитку хмарних технологій у країні, цифрової трансформації та інновацій (докладніше).
 • Парламент України проголосував у першому читанні за законопроект, який дозволяє іноземним технічним спеціалістам реєструвати підприємства та сплачувати податки в Україні онлайн. За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, так звана електронна резиденція щорічно приноситиме до державного бюджету $1,5 мільйона доларів (докладніше).
 • Уряд ухвалив рішення розпочати процес створення у регіонах промислових центрів 4.0 у на базі індустріальних та наукових парків, університетів. Основне завдання промислових центрів 4.0 – координація процесу впровадження та розроблення перспективних технологій, підготовка відповідних спеціалістів, формування зв’язків між бізнесом, який розробляє сучасні технології, та виробничими підприємствами (докладніше).

Звіти

 • Заробітні плати українських тестувальників (літо 2021) DOU (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.