Огляд української технологічної екосистеми за 18-24 жовтня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій 18-24 жовтня 2021?

R&D, нові офіси в Україні 

 • Найбільша українська технологічна компанія EPAM відкриє новий офіс в Івано-Франківську у “Промприлад.Реновація”, інноваційному центрі на базі старого заводу (докладніше).
 • Білоруська компанія Appsulove, яка займається розробкою мобільних додатків та ігор, відкрила офіс у Києві. Ігрова студія планує найняти до 50 професіоналів (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи 

 • Український SOC Prime, найбільший у світі маркетплейс для захисту від кібератак, де дослідники можуть монетизувати свій контент, залучив $11,5 млн. у рамках раунду фінансування серії А від американських інвесторів DNX Ventures, Streamline Ventures LLC та Rembrandt Venture Partners (докладніше).
 • Aristocrat Gaming, австралійський виробник азартних ігор, придбав Playtech (компанія естонсько-ізраїльського походження) з метою консолідації активів. Ціна, узгоджена сторонами, становить 5 мільярдів доларів (3,7 мільярда доларів). В Україні Aristocrat Leisure Limited відома з 2017 року після того, як за $ 500 мільйонів придбала ізраїльського видавця ігор Plarium з офісами в Києві, Харкові, Львові та Одесі (докладніше).
 • Scopely, американський розробник і видавець мобільних ігор з офісом в Україні, оголосив про придбання GSN Games, ігрового підрозділу Sony Game Show Network (GSN). Угода оцінюється приблизно в $1 мільярд (докладніше).
 • Переможці премії Social Impact Award Ukraine 2021 від Western NIS Enterprise Fund, VPLYV Fund, SAP, SILab Ukraine, Українського соціального венчурного фонду та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках ініціативи EU4USociety: IONKID, CupToU, Check It, Challity (докладніше).

Новини екосистеми

 • За версією Forbes Ukraine два технологічні підприємства входять до ТОП-100 найбільших приватних компаній України: EPAM (прибуток – ₴942 млн.; дохід– ₴10,4 млрд.) та SoftServe (прибуток – немає даних; дохід – 9 млрд. ₴.) (докладніше).
 • Команда підприємців, інженерів, засновників Reface, Pawa, Zibra AI запустила AI HOUSE, першу в Україні екосистему штучного інтелекту й машинного навчання (докладніше).
 • Українська платформа пошуку та доставки ліків Liki24 запускає мобільний додаток для iOS та Android для покращення користувацького досвіду. На екрані аптеки буде доступ до 40 000 продуктів з більш ніж 5 000 аптек (докладніше).
 • Початок співпраці між TechUkraine та Всеукраїнською рекламною коаліцією, найбільшим громадським об’єднанням рекламної індустрії в Україні. Сторони будуть розвивати сектори MarkTech та AdTech для подальшої взаємовигідної співпраці та успішних колаборацій між технологічною екосистемою та рекламною індустрією.
 • 2 українських гравця в кіберспорті виграли The International, найбільшу подію в сфері кіберспорту за призовим фондом та глядачами. Команда з двох українців і трьох росіян виграла $18,2 млн з рекордного призового фонду в $40 млн під час онлайн-ігри Dota 2 у Бухаресті (докладніше).
 • Україна представляє світові потенціал космічної галузі на тематичному тижні “Експо-2020: Тиждень космосу”, щотижневій події “UA Space Focus” у павільйоні України в рамках Експо -2020 у Дубаї (докладніше).

Звіти

 • Розподіл європейських прямих інвестицій від Pitchbook (читати).
 • “Україна – номер один” від RA Capital (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.