Огляд української технологічної екосистеми за 12-16 липня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 12-16 липня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • EPAM відкриває новий офіс в Одесі. Це буде координаційний центр для півдня України – Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. Восени компанія оголосила про відкриття офісу в Івано-Франківську (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Лондонський фінтех-стартап Revolut, співзасновником якого є українець Влад Яценко, залучив 800 мільйонів доларів у Е-серії фінансування. Головними інвесторами стали Softbank Vision Fund 2 та Tiger Global. Після останнього раунду цифровий банк Revolut оцінюється у $33 мільярди (докладніше).
 • Український стартап Smart Crutch Tips ComeBack Mobility залучив $1 мільйон посівних інвестицій від фонду VC Fison, фармацевтичної компанії Farmak та інших. Раніше компанія отримувала фінансування на суму $285 000 ід Фармаку та ангелів-інвесторів MedTech frack від акселераційної платформи Sector X, а також seed-грант на суму $25 000 від Українського фонду стартапів (докладніше).
 • Українська хмарна платформа для інтеграції та автоматизації Onlizer залучила $500 000 від QPDigital (докладніше).
 • Hitachi фіналізує угоду з придбання GlobalLogic.GlobalLogic Ukraine представлена ​​в Києві, Львові, Миколаєві, Харкові та співпрацює із більш ніж 6000 спеціалістами. Понад 90% розробок GlobalLogic в Україні — це комплексні R&D-проекти (докладніше).

Новини екосистеми

 • Згідно даних Global Fintech Index 2020, Україна посідає 43-е місце у світі, Київ – 26-те у Європі (77 у світі). 10 найкращих фінтех- компаній знаходяться у США, Великобританії, Сінгапурі, Литві, Швейцарії, Нідерландах, Швеції, Австралії, Канаді та Естонії (докладніше).
 • За результатами великого дослідження MC.today та Work.ua було сформовано рейтинг ТОП-100 роботодавців ІТ в Україні. Проаналізували понад 13 000 анкет респондентів зі 123 компаній. У ТОП 5 ввійшли компанії: Genesis, Intellias, ELEKS. SQUAD, Sigma Software Group (докладніше).
 • SoftServe та Львівський університет запускають бaкaлaврськi прoгрaми з дуальною формою навчання:дoзвoлять пoєднaти навчання та роботу. Вони передбачають поглиблене навчання протягом 1-го та 2-го курсів та навчання в компанії протягом 3-го та 4-го курсів (докладніше).
 • 10 найкращих українських фінтех-стартапів прозентували свої проекти на британсько-українському саміті Fintech Summit: Datrics.AI, FINMAP.online, upSWOT, BackCash (by Startup Monkey), Yotta Pay, GoSolo. Better Business Banking, Corefy, nect, KYC PAY, Global Ledger (докладніше).
 • Верховна Рада ухвалила ключовий законопроект на підтримку додатку Дія.Сity: спеціальний режим для роботи ІТ-галузі – “економічна зона” окремих умов для оподаткування, законодавства та пільг при працевлаштуванні, розроблених для місцевих та іноземних технологічних фірм. Законопроект викликав багато суперечок, а багато представників технічної спільноти виступили проти Дія.Сity. Напередодні засідання парламенту, 13 липня, українські технічні спеціалісти в Києві, Дніпрі та Харкові вийшли на вулицю, щоб протестувати проти законопроекту: вони порівняли Дія.City з колгоспом та рабством. Серед найбільших українських компаній, які підтримали цей законопроект – телекомунікаційна фірма “Київстар”, найбільша технологічна компанія EPAM, інвестиційні фонди, такі як Digital Future та BeeVentures, та стартапи, такі як Reface та Ajax Systems (докладніше).
 • Домінік Піоте, СЕО UNIT.City, написав у Forbes статтю про яскраві технологічні можливості у Києві та Україні (докладніше).

Звіти

 • Зарплати українських тех-спеціалістів (літо 2021) від DOU (читати).
 • Global Fintech Index 2020 від findexable, StartupBlink та Crunchbase (читати).
 • TOP-100 IT роботодавців в Україні від MC.today та Work.ua (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.