Огляд української технологічної екосистеми за 11-17 жовтня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій 11-17 жовтня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Solarisbank, Glovo, BlaBlaCar, Lyft, Revolut нещодавно відкрили R&D центри в Україні. У статті йдеться про тематичний аналіз досліджень та розробок Solarisbank та про те, чим привабливі українські міста для міжнародних технологічних компаній (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Платформа DevOps GitLab, співзасновником якої є українець Дмитро Запорожець, виходить на біржу Nasdaq та Times Square з оціночною вартістю в 12 мільярдів доларів (докладніше).
 • Українська Party.Space,віртуальна платформа для для корпоративних вечірок, тематичних свят, семінарів з імітацією живої присутності в 3D й ігровими активностями, залучила $1 млн інвестицій для розширення свого бізнесу у сфері віртуальних подій на тему мета-всесвіту. Раунд очолив EQT Ventures за участю TA Ventures, Day one Capital, ICLUB (докладніше).
 • Facemoji, технологічна платформа plug-and-play, яка допомагає розробникам ігор та додатків впроваджувати системи аватарів у свої програми за допомогою SDK стартапу, залучила 3-мільйонний раунд очолив Play Ventures, а також Twitter, Ukrainian Roosh Ventures та деякі ангельські інвестори (докладніше).
 • Переможці конкурсу стартапів ІТ Arena 2021: Mosqitter – $ 20000, Zeely – $ 18000, Caretech.human – $ 15000 (докладніше).
 • «Київстар», можливо, придбає оператора фіксованого зв’язку «Datagroup». За даними UBR з поінформованих джерел ціна майбутньої угоди може скласти близько $100 млн (докладніше).

Новини екосистеми

 • Україна приєднується до програми досліджень та інновацій ЄС Horizon Europe, бюджет якої становить майже 100 млрд євро (докладніше).
 • Українська біотехнологічна компанія A.D.A.M. буде друкувати людські кістки в США. У 2018 році український виробник 3D принтерів Kwambio разом із WeFund Ventures презентували спільний проект друку кісток та органів людини ADAM. У серпні 2020 року FDA підтвердило право на отримання біополімерних та біокерамічних кісткових імплантатів від A.D.A.M. Дозвіл FDA очікується в 2022 році (докладніше).
 • Підписання меморандуму про співпрацю з ключовими стейкхолдерами, які розвивають українську технологічну екосистему та просувають її вперед в рамках проекту 360 Tech Ecosystem Overview: BRISE Capital, Center42, Український фонд стартапів, Міністерство цифрових трансформацій, SaaS Nation, TechUkraine, Інтернет Асоціація України – ІнАУ, LIFT99co, We Challenge, reactor.ua, Netpeak (докладніше).
 • 11 жовтня представники бізнесу та уряду зібралися на ІТ-конференції Європейської Бізнес Асоціації (EBA), щоб обговорити стан ІТ, технічної освіти в Україні, перспективи та проблеми розвитку ІТ (докладніше).
 • Ключові досягнення в  розвиток ІТ-освіти 2015–2021 років від Асоції “IТ Ukraine”: 12 системних освітніх проектів із залученням 72 компаній та понад 48 600 учасників; освітні конференції: Synergy, IT Business & IT Education та IT Ukraine Education Summit (докладніше).
 • Харківський IT Cluster за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» здійснив дослідження ринку праці Харкова для розробників та технічних спеціалістів (докладніше).
 • Протягом 7-9 жовтня у Львові ІТ-Арена 2021 зібрала тих, хто змінює світ: найбільш надихаючих мислителів, українську та міжнародну технічну спільноту та ключових стейкхолдерів у цій сфері. TechUkraine відвідав третій день події та написав статтю про це (докладніше).
 • Перший в історії Український павільйон на Web Summit 2021 об’єднує вітчизняний бізнес, державні установи та ентузіастів у сфері технологій, щоб представити світу процвітаючу економічну екосистему України (докладніше).
 • Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про єдину екологічну платформу “ЕкоСистема””. Відсьогодні “ЕкоСистема”- це національна екологічна інформаційно -аналітична система, інтегрована з порталом Diia. “ЕкоСистема” покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також ефективну електронну взаємодію між урядом, бізнесом та громадськістю для отримання адміністративних послуг у сфері охорони навколишнього середовища (докладніше).
 • У рамках 23-го Саміту між Україною та Європейським Союзом Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила значний розвиток України у цифровій сфері та підкреслила важливі аспекти спільної діяльності в майбутньому, зокрема впровадження 5G, що допоможе наблизитися до внутрішнього ринку ЄС (докладніше).

Звіти

 • “Розвиток CEE Software 2021” – M&A звіт від AVentures Capital (читати).
 • Нова ера: стартапи з Центральної та Східної Європи від Google для стартапів, Atomico, Dealroom (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.