19.10.2021
Огляд української технологічної екосистеми за 11-17 жовтня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій 11-17 жовтня 2021?
R&D, нові офіси в Україні
- Solarisbank, Glovo, BlaBlaCar, Lyft, Revolut нещодавно відкрили R&D центри в Україні. У статті йдеться про тематичний аналіз досліджень та розробок Solarisbank та про те, чим привабливі українські міста для міжнародних технологічних компаній (докладніше).
Венчурний капітал та стартапи
- Платформа DevOps GitLab, співзасновником якої є українець Дмитро Запорожець, виходить на біржу Nasdaq та Times Square з оціночною вартістю в 12 мільярдів доларів (докладніше).
- Українська Party.Space,віртуальна платформа для для корпоративних вечірок, тематичних свят, семінарів з імітацією живої присутності в 3D й ігровими активностями, залучила $1 млн інвестицій для розширення свого бізнесу у сфері віртуальних подій на тему мета-всесвіту. Раунд очолив EQT Ventures за участю TA Ventures, Day one Capital, ICLUB (докладніше).
- Facemoji, технологічна платформа plug-and-play, яка допомагає розробникам ігор та додатків впроваджувати системи аватарів у свої програми за допомогою SDK стартапу, залучила 3-мільйонний раунд очолив Play Ventures, а також Twitter, Ukrainian Roosh Ventures та деякі ангельські інвестори (докладніше).
- Переможці конкурсу стартапів ІТ Arena 2021: Mosqitter - $ 20000, Zeely - $ 18000, Caretech.human - $ 15000 (докладніше).
- «Київстар», можливо, придбає оператора фіксованого зв'язку «Datagroup». За даними UBR з поінформованих джерел ціна майбутньої угоди може скласти близько $100 млн (докладніше).
Новини екосистеми
- Україна приєднується до програми досліджень та інновацій ЄС Horizon Europe, бюджет якої становить майже 100 млрд євро (докладніше).
- Українська біотехнологічна компанія A.D.A.M. буде друкувати людські кістки в США. У 2018 році український виробник 3D принтерів Kwambio разом із WeFund Ventures презентували спільний проект друку кісток та органів людини ADAM. У серпні 2020 року FDA підтвердило право на отримання біополімерних та біокерамічних кісткових імплантатів від A.D.A.M. Дозвіл FDA очікується в 2022 році (докладніше).
- Підписання меморандуму про співпрацю з ключовими стейкхолдерами, які розвивають українську технологічну екосистему та просувають її вперед в рамках проекту 360 Tech Ecosystem Overview: BRISE Capital, Center42, Український фонд стартапів, Міністерство цифрових трансформацій, SaaS Nation, TechUkraine, Інтернет Асоціація України - ІнАУ, LIFT99co, We Challenge, reactor.ua, Netpeak (докладніше).
- 11 жовтня представники бізнесу та уряду зібралися на ІТ-конференції Європейської Бізнес Асоціації (EBA), щоб обговорити стан ІТ, технічної освіти в Україні, перспективи та проблеми розвитку ІТ (докладніше).
- Ключові досягнення в розвиток ІТ-освіти 2015–2021 років від Асоції “IТ Ukraine”: 12 системних освітніх проектів із залученням 72 компаній та понад 48 600 учасників; освітні конференції: Synergy, IT Business & IT Education та IT Ukraine Education Summit (докладніше).
- Харківський IT Cluster за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» здійснив дослідження ринку праці Харкова для розробників та технічних спеціалістів (докладніше).
- Протягом 7-9 жовтня у Львові ІТ-Арена 2021 зібрала тих, хто змінює світ: найбільш надихаючих мислителів, українську та міжнародну технічну спільноту та ключових стейкхолдерів у цій сфері. TechUkraine відвідав третій день події та написав статтю про це (докладніше).
- Перший в історії Український павільйон на Web Summit 2021 об’єднує вітчизняний бізнес, державні установи та ентузіастів у сфері технологій, щоб представити світу процвітаючу економічну екосистему України (докладніше).
- Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”". Відсьогодні “ЕкоСистема”- це національна екологічна інформаційно -аналітична система, інтегрована з порталом Diia. “ЕкоСистема” покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також ефективну електронну взаємодію між урядом, бізнесом та громадськістю для отримання адміністративних послуг у сфері охорони навколишнього середовища (докладніше).
- У рамках 23-го Саміту між Україною та Європейським Союзом Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила значний розвиток України у цифровій сфері та підкреслила важливі аспекти спільної діяльності в майбутньому, зокрема впровадження 5G, що допоможе наблизитися до внутрішнього ринку ЄС (докладніше).
Звіти
- “Розвиток CEE Software 2021” - M&A звіт від AVentures Capital (читати).
- Нова ера: стартапи з Центральної та Східної Європи від Google для стартапів, Atomico, Dealroom (читати).