Юрій Джигир – новий член Наглядової ради

November 28, 2019

В складі членів Наглядової ради Українського фонду стартапів відбулась чергова заміна. 

Наказом Міністра фінансів України О. Маркарової від 7.11.2019 р. виведено зі складу Наглядової ради Українського фонду стартапів Юрія Гелетія та введено – Юрія Джигира.

Юрій Джигир – заступник Міністра фінансів України. Він є фахівцем з державних фінансів, який здобув освіту у Києво-Могилянській академії та Сіракузькому університеті (США). Також координує  аналітичну систему BOOST,  яка надає можливість громадянському суспільству здійснювати моніторинг фінансів держави, в тому числі для надання подальших рекомендацій органам управління щодо їх використання.

Всіх членів наглядової ради Фонду можна побачити на сайті. 

Заголовок Тест

Сьомого серпня Український фонд стартапів провів дев’ятий Pitch Day. Захід відбувся у офлайн форматі на території інноваційного парку Unit.City. Із презентаціями (пітчами) виступило десять стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен).

Захід розпочався з урочистого привітання від керівного партнера UNIT.City Костянтина Євтушенка:

 

Перед тим як будувати UNIT.Сity ми проїхали з командою півсвіту. Ми дивилися як працює інноваційна інфраструктура, для того, щоб створити таку ж і у нас: місце, де вам буде комфортно створювати інноваційні продукти. Як тільки ви досягнете межі «ми настільки круті: і продукт маємо,
і верифікацію зробили, і команда в нас офігєнна. Тепер ми маємо підкорювати світ!» – ми, в Unit-і створимо ці можливості для вас! Наприклад, запросили Домініка Піоте, який до того 16 років успішно працював у Кремнієвій долині, який вас може менторити, розповідати як можна рухатися та виростати. Дуже круто, що у нас з’являється ця культура і що ви її рухаєте. А ще знайте: провалити стартап – це нормально! В Штатах чи Ізраїлі з вами ніхто не буде говорити, якщо ви жодного разу не провалили стартап. Це нормально провалювати, створювати нове і рухатися далі. Українці – супер талановиті! Але, на жаль, не дуже амбіційні. Не зупиняйтесь на досягнутому, ви можете заробляти більше!

Виконавчий директор Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька виголосила першу публічну промову на своїй новій посаді:

 

Національний фонд досліджень України, як і УФС, також був створений відносно нещодавно, у 2018 році, і його основна задача – підтримка інтелектуального та наукового потенціалу України. Ми певним чином є альтернативою іншим установам, які фінансують наукові дослідження. Сьогодні вже декілька разів лунало слово інноваційність і я сподіваюся, що саме вона є серцем нашого фонду, зважаючи на ті методи добору дослідників, проведення експертизи та автоматизацію багатьох процесів, які ми використовуємо у своїй роботі. Філософія, яка закладена у фундамент нашого фонду це дати можливість талановитим українським вченим через отримання грантів бути спроможним реалізувати власні розробки та дослідження. Тому ми маємо багато спільного з фондом стартапів, оскільки для молодих науковців їх проєкти це теж своєрідні стартапи

Хто оцінював?

 • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.
 • Михайло Халєцкий. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
 • Ганна Толстанова. Начальник науково-дослідної частини та професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 • Роман Кірігетов. Співзасновник та CEO FlashBeats, засновник Kabanchik.ua та Crafta.
 • Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
 • Андрій Зінчук. Керуючий директор Demium.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.

 

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

 1. ORTY. Система управління рестораном, що, за рахунок впроваждення самообслуговування, доставки та чат-ботів, допомагає ресторанам продавати більше.
 2. COMIN. Дозволяє контентним вебсайтам отримувати дохід з контенту без додаткових дій, трудовитрат і спеціальних навичок. Comin надає віджет електронної комерції, який автоматично підбирає товар до змісту публікації. Процес покупки товарів здійснюється безпосередньо на контентному вебсайті без переходу відвідувачів до сайту-магазину, а обробка замовлень здійснюється власником товару.
 3. COMIN. Дозволяє контентним вебсайтам отримувати дохід з контенту без додаткових дій, трудовитрат і спеціальних навичок. Comin надає віджет електронної комерції, який автоматично підбирає товар до змісту публікації. Процес покупки товарів здійснюється безпосередньо на контентному вебсайті без переходу відвідувачів до сайту-магазину, а обробка замовлень здійснюється власником товару.
 4. TRADOMATIC. B2B маркетплейс який допомагає фермерам і трейдерам взаємодіяти та заключати угоди онлайн лише за кілька натискань. Інструменті аналітики та індикативних цін дозволяють фермерам бачити щоденне оновлення цін від більш ніж 200 компаній-покупців та професійну ринкову аналітику. Покупці можуть повідомляти про оновлення закупівельних цін більш ніж 5000 виробників одночасно. Онлайн аукціони дозволяють продати свій врожай за найкращою ціною. Tradomatic допомагає отримати чесну та найвищу ціну, економлячи час на телефонних розмовах.
 5. AssayMe. Персональний Wellness&Health помічник, що дозволяє користувачам контролювати стан свого здоров’я та запобігати можливим медичним проблемам за допомогою медичних експрес-тестів в домашніх умовах. А також це комплексний інструмент для більш якісної телемедицини.
 6. AMO CITI. Дисконтна мережа для нового покоління: отримуй кешбек в улюблених закладах та рятуй світ! В одній платформі ми об’єднали 1500+ підприємців та 30,000+ клієнтів. У кожного підприємця є власна сторінка. На ній він розміщує фото, час роботи, розмір знижки, опис свого закладу та спеціальні пропозиції. АМО СІТІ допомагає бізнесу перетворювати випадкових покупців у лояльних клієнтів. А для користувачів, АМО СІТІ є легким інструментом заощаджувати та робити своє місто кращим, адже частина кешбеку йде на підтримку місцевих ініціатив. І все це в рамках Цілей Сталого Розвитку (ЦСР).
 7. Сіті-бот Назар. Міський чат-бот (Viber, Telegram, Facebook), що попереджує про відключення будь-яких міських комунікацій, причини і терміни їх відновлення за вказаною адресою. Приймає та контролює виконання заявок. Спрощує життя й економить час мешканцям та бізнесу.
 8. DESNOVATION. Допомагає домовласникам зробити ремонт з гарантією та за менші кошти. Маркетплейс готових дизайнів (100$), алгоритм автокошторису. Сервіс керування ремонтним процесом, розрахунки з підрядниками по факту виконання; безкоштовний технічний нагляд та страхування.
 9. Flamingo Chair. Роботизоване крісло для активного сидіння. Змінюй положення тіла та залишайся максимально сконцентрованим.
 10. БОСІ. Перший український бренд босо-взуття. Таке взуття є легким, гнучким та має анатомічну форму. Босо-взуття зміцнює стопи, покращує поставу, збільшує витривалість та не обмежує рухи стоп. Профілактичне носіння босо-взуття запобігає патологіям опорно-рухового апарату.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування.

Нагадуємо, що за результатами восьмого Pitch Day було профінансовано три стартапи на етапі seed, а саме Neverdark, Ревізіон та Upswot.