Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
December 2, 2019

Український фонд стартапів приймає заявки на фінансування.

Сьогодні, 2 грудня 2019 року Український фонд стартапів розпочав прийом заявок на фінансування.
З цього приводу було організовано брифінг за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Віцепрем’єр-міністра, Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та Міністра фінансів України Оксани Маркарової.
Відео брифінгу за посиланням

Подати заявку на фінансування можна на сайті .
Рішення про надання грантів приймає Наглядова рада Фонду на підставі експертних оцінок та за підсумками Pitch event. Перший Pitch event планується провести вже до кінця цього року, дата буде оголошена згодом, це залежить від кількості та якості поданих заявок.

Фонд планує надавати безповоротну фінансову допомогу стартапам на початкових стадіях розвитку. Стартапи на стадіях pre-seed можуть отримати грант на суму $25 000, стартапи на стадіях seed – грант на суму $50 000. Таким чином, один стартап який розвивається може поступово отримати два гранти загальною сумою $75 000.
Держава і Фонд не втручаються в роботу стартапу та не беруть участі у капіталі.
Проте, стартап який отримує грант, повинен подавати звітність про використання коштів.
В наступному 2020 році уряд планує поповнити статутний капітал Фонду на 50 млн. грн. Таким чином сума виділена державою для підтримки інноваторів становитиме 440 млн. грн. У 2020 році Фондом заплановано надати гранти на 60 млн. грн. в квартал, тобто 240 млн. грн. за весь рік.

Стартапи які ми фінансуємо описано на сайті в розділі “Що ми шукаємо”
Вимоги до подачі заявки:

  1. Анотація українською мовою (до 500 знаків);
  2. Анотація англійською мовою (до 500 знаків);
  3. Бізнес-план з описом наступних обов’язкових розділів: команда, ринок, продукт, технологія, стратегія;
  4. Кошторис (в т.ч. із зазначенням календарного плану);
  5. Фінансові прогнозні показники;
  6. Резюме (із зазначенням відомостей щодо освіти, кваліфікації та професійного досвіду) залученого персоналу та/або технічне завдання (якщо персонал ще не найнятий) для ключових позицій стартапу.
«Уряд прямо не втручатиметься в роботу бізнесу. Натомість, наша перемога полягатиме в тому, що шляхом підтримки стартапів та заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки та створимо додаткові робочі місця. Ці аспекти є чинниками загального добробуту наших людей», – зазначив Олексій Гончарук.

 

«Фонд фінансує майже всі напрямки, крім азартних ігор, виробництва небезпечних речовин, алкогольного та тютюнового виробництва, а також військових і ядерних технологій.» – підкреслила Леся Севрук
«Оскільки інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, то одне з основних завдань Фонду – на основі найкращих світових практик розпочати системну підтримку тих перспективних українських проектів, які ще недостатньо великі, щоби потрапити в поле зору «класичних» інвесторів.» – зауважила Оксана Маркарова
«Міністерство цифрової трансформації та Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства розробляють законодавчу базу, яка дозволить залучити вітчизняні та закордонні інвестиції в українські стартапи.» – заявив Михайло Федоров
other news