Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
6 Квітня, 2022

Огляд української технологічної екосистеми у воєнний час

24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну, якого не було в Європі з часів Другої світової війни. Українському технологічному сектору довелося пристосуватися до реалій війни, але він продовжує працювати майже на повну потужність, демонструючи колосальну стійкість. Читайте дайджест TechUkraine за 24.02-1.04.2022:

  • Аналітика: українська технологічна екосистема під час війни
  • Міністерство цифрової трансформації – проєкти та ініціативи воєнного часу
  • Військове масштабування: нові офіси в Україні та у всьому світі
  • Венчурний капітал та інвестиції у військовий час
  • Новини технологічної екосистеми під час агресії
  • Популярні статті у світових ЗМІ
  • Подкасти
  • Інше

Аналітика: українська технологічна екосистема під час війни

– DOU: Українське ІТ в перший місяць війни. Основні моменти: понад 60% залишили свої будинки; понад 80% опитаних спеціалістів вже працюють повний робочий день; 91% техспеціалістів активно допомагають країні, перераховуючи гроші на армію та волонтерам; доходи 77% ІТ-фахівців суттєво не змінилися (докладніше). 

– Львівський ІТ Кластер: Результати моніторингу IT Research Monitoring – Українські технології під час війни. Станом на перший тиждень березня 98,5% компаній заявили, що не зупиняли свою діяльність, а 7,8% респондентів відзначили, що ділова активність навіть зросла (докладніше).

– IT Ukraine Association: Як ІТ-індустрія робить свій внесок у перемогу України. Економіку України наразі захищають понад 85% IT-фахівців. З початку війни майже 2% IT-фахівців, здебільшого з військовим досвідом, вступили до лав Збройних Сил (докладніше).

– Startup Voice від Українського фонду стартапів: результати дослідження стартап-екосистеми України. Щодо місцезнаходження стартап-команд: 71% – в Україні, 28% – частково за кордоном, 1% – за кордоном. Переважна більшість опитаних стартапів (99% респондентів) заявили, що потребують фінансової підтримки (докладніше). 

– Djiinni: Як війна вплинула на ринок праці у сфері технологій України. Дивно, але значних звільнень не було. Згідно з опитуванням у DOU, 85-90% співробітників “повернулися до роботи”. Основні показники ринку, такі як кількість розміщених вакансій та контактів, зростають на 20-30% на тиждень (докладніше).

– “Кількість ІТ-фахівців у західних регіонах України збільшилася втричі”, – Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ-кластера (докладніше).

– Війна в Україні: Пульс кіберзахисту від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (докладніше).

Міністерство цифрової трансформації – проєкти та ініціативи воєнного часу

  • IT Army of Ukraine: Понад 300 000 людей приєдналися до групи під назвою IT Army на соціальній медіаплатформі Telegram
  • Фронт цифрової дипломатії: спілкування з великими технологічними компаніями (Ілон Маск та Starlink, і т.д.)
  • Застосунок “Дія” у військовий час: не лише електронні документи та ідентифікація громадян на контрольно-пропускних пунктах; тепер це й можливість пожертвувати армії; повідомити про пересування ворожих військових сил та техніки; цілодобовий доступ до телебачення та радіо; можливість уявити себе оператором “Байрактару”.
  • International Legion of Internet Army: очолюваний урядом підрозділ щодо поширення фактів про поточний конфлікт на противагу кремлівській пропаганді
  • MetaHistory Museum of War: NFT-музей війни путінської Росії проти України; вже зібрано більше 600 000 доларів (докладніше).
  • TruthFund.com – фонд для боротьби з дезінформацією про війну в Україні (докладніше).
  • Відправити путіна на Юпітер – більше 2 мільйонів пожертвувань.

Військове масштабування: нові офіси в Україні та у всьому світі

– Лондонська фінтех-компанія Wirex відкриває R&D центри в українському Львові і польському Вроцлаві та активно наймає українських IT-фахівців, яким довелося покинути свої домівки та переїхати до західних регіонів України та Європи (докладніше).

– EPAM відкрив офіс в Ужгороді (докладніше).

– Українська компанія ELEKS відкриває новий офіс у Кракові (Польща). Навесні 2022 року ELEKS починає розширювати свою присутність у Хорватії, відкриваючи нові офіси у Спліті та Загребі (докладніше).

– Шведсько-українська IT-компанія Sigma Software Group оголосила про відкриття офісів у Румунії, Болгарії, Греції, Іспанії, Угорщині та Португалії (докладніше).

– Amazon запускає центр гуманітарної допомоги у Словаччині для допомоги українським біженцям (докладніше).

Наприкінці цього року Netflix планує відкрити у Варшаві офіс, який виконуватиме функції центру для регіону Центральної та Східної Європи (докладніше).

Венчурний капітал та інвестиції у військовий час

– Українська SID Venture Partners інвестувала у 4 стартапи: NEAR Protocol, Elai.io, Mindist, SPOKK, а також в Orderly Protocol (докладніше).

– Українська інвестиційна керуюча компанія у сфері IT InSoft Partners інвестувала у львівські компанії Inoxoft та Linkup Studio – з офісами у Львові та Тернополі (докладніше).

– ЛУН придбав у власність портал rieltor.ua (докладніше).

– Українські інвестори Ігор Перція (екс TAventure) і Дмитро Волконський (екс TRIONIKA) запустили VC hypra і вже залучили $25 млн. (докладніше).

– Інвестиційна компанія Machinа з європейськими та американськими інвесторами розпочинає свою діяльність в Україні. Вона інвестуватиме в український малий та середній бізнес в Україні (докладніше).

– Google for Startups запустив Фонд підтримки України у розмірі п’яти мільйонів доларів США, з якого протягом 2022 року виплачуватиметься грошова винагорода без участі у капіталі (докладніше).

Новини технологічної екосистеми під час агресії

– Голова Закарпатської області оголосив про запуск ІТ-кластера у регіоні. З початку війни на Закарпаття вже переїхало до 35 000 IT-фахівців (докладніше). 

– 8 додатків про війну від українських розробників (докладніше).

– Нові ініціативи для українського бізнесу у воєнний час: UA Founders, EASE Work, Do Business with Ukrainians, B2BeeMatch (докладніше).

– Як українська технологічна спільнота відповідає на виклики військового часу: KOLO, Monobank, KSE (докладніше).

– Дія Сіті: Вже 153 IT-компанії приєдналися до українського “спеціального податкового режиму” Дія Сіті – спеціальної правової та податкової системи для IT-бізнесу (докладніше).

– 16 березня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про віртуальні активи”. Він створює умови для запуску легального ринку віртуальних активів України. Новий ринок регулюватиметься Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (докладніше).

– TechUkraine та партнери запустили українську спільноту Tech Emerging Europe Advocates (докладніше).

– Допомога по країнах та платформах з вакансіями на TechUkraine (докладніше).

– Перший український декакорн Grammarly увійшов до списку 100 найвпливовіших компаній 2022 року за версією TIME. Співзаснована українцем лондонська компанія Revolut також увійшла до списку (докладніше).

– Україна на SXSW: Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну та 23-й день війни, інноваційний потенціал України був представлений світові у рамках міжнародної конференції South by Southwest (SXSW) в Остіні (Техас, США) (докладніше).

Популярні статті у світових ЗМІ

  • WIRED: Криптовалюти беруть участь у війні в Україні (докладніше).
  • DW: Всередині кіберпартизанської армії України (докладніше).
  • The Wall Street Journal: Технологічні стартапи України переходять від програмного коду до планів порятунку (докладніше).
  • The Time: “Це наша рідна земля”. Людина на цифровому фронті України (докладніше).
  • Silicon Canals: Ось як стійка українська технологічна спільнота протистоїть кризі (докладніше).
  • Emerging Europe: Космічне співтовариство України об’єднується на захист країни (докладніше).
  • TechCrunch: Михайло Федоров з України розповідає про корпоративні санкції та управління державою у воєнний час (докладніше).
  • The Economist: Цей український хакер сіє хаос у Росії (докладніше).
  • Міжнародні технологічні гіганти підтримують опір та стійкість української екосистеми (докладніше). 
  • Люди по всьому світу проти російської агресії в Україні (докладніше).

Подкасти

Mayak Innovatsiy: “Український пітч у воєнний час” від Домініки Піоте, генерального директора UNIT.City, та Тетяни Морозової-Скайдан, виконавчого продюсера та співведучої, засновниці Podcast Bar

Інше

  • Подкаст Майка Бурика Ukrainian Weekly із заступником Міністра Олександром Борняковим, Міністерство цифрової трансформації України (докладніше).
  • DW Deutsche Welle Shift про технологічну індустрію України з Наталією Веремєєвою, TechUkraine (докладніше).
  • Подкаст Startup Poland з Іриною Супрунюк, TechUkraine (докладніше).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний текст ви можете прочитати англійською за цим лінком.

Переклад та публікація виконані з дозволу авторів.

Інші новини