Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
16 Червня, 2021

Український фонд стартапів провів 27-ий Pitch Day

11 червня Український фонд стартапів провів 27-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у офлайн форматі та проходив на території інноваційного парку UNIT.City. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування розміром 25 000 доларів кожен).  

Захід відкрився з привітання і мотиваційної промови від Андрія Гундера, Президента Американської торговельної палати в Україні:

Американська торговельна палата об’єднує як бізнеси, що працюють багато років, так і початківців, серед яких і стартапи, які мене особливо надихають. В нашому офісі є табличка з цитатою Стіва Джобса, яка каже: The only way to do great work is to love what you do. І я повністю погоджуюсь з цим. Багато стартаперів занадто сильно хвилюються через монетизацію і заробіток, забуваючи про любов до свого дітища. А це є одним з ключових елементів вашого успіху. Будьте певні: коли ви любите те, що робите, це принесе вам не тільки задоволення, а й матеріальні блага. Так чи інакше робота займає більшу частину нашого життя і єдиний шлях як отримувати від неї задоволення це робити велику справу. А єдиний спосіб робити велику справу це робити те, що ти любиш.

Його підтримав  Чарльз Вайтхед, засновник eō Business Incubators, професор в Корнельській юридичній школі і член Наглядової ради Українського фонду стартапів:

“Все, що тут сьогодні відбувається стало свідченням реальних змін на шляху розвитку української екосистеми. Однак, я помітив один великий недолік українських стартапів – ви недооцінюєте можливості. Усе, що ви чуєте і бачите по телебаченню, все, що ви думаєте про Силіконову долину, можливо зараз тут, в Україні. Це вже не серіал і не цікаве шоу. Усе, про що ви читали, вже існує тут. Українці рухаються у правильному напрямку досить швидко! У США 95% -98% компаній провалюються. В Україні дані набагато нижчі (приблизно 60-70%), але побудувати стартап все ще досить складно. Щоб досягти успіху, ви повинні цього дуже хотіти.”

Також до заходу вже вдруге долучився Міністр фінансів України Сергій Марченко, щоб особисто ознайомитися з презентаціями стартапів:

Я пильно цікавлюся діяльністю українських стартапів і Фонду: як відбувається відбір стартапів, як вони пітчать і кого саме ми підтримуємо. Останнім часом в Міністерстві фінансів ми задаємося питанням, який саме мультиплікаційний ефект несуть гранти. І тут нас чекають хороші новини. Держава профінансувала більше сотні стартапів майже на п’ять мільйонів доларів, які вже змогли акумулювати більше 20 мільйонів доларів інвестицій.

Хто оцінював?

  • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
  • Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
  • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
  • Андрій Заікін. CEO та засновник YEP.
  • Станіслав Под’ячев. Керуючий партнер Blockchain Lab.
  • Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
  • Віталій Гончарук. Засновник Augmented Pixels.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап 4comfortshoes.

Спеціальний приз від UNIT.City у вигляді 3 місяців безкоштовного доступу до новітньому коворкінгу NEST на території інноваційного парку + його інфраструктури також отримали команди Advin, Avocado AI, MANNA і БКТ.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Advin, Avocado AI, MANNA і WAY.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. Avocado AI. B2B SaaS, який використовує математичні моделі для аналізу та передбачення попиту на страви та формування оптимального замовлення інгредієнтів для закладу (Київ).
  2. MANNA. Інтерактивна медіа платформа для створення авторського 3D-анімаційного контенту, стрімінгу та соціальної взаємодії у VR середовищі (Київ).
  3. Advin. Система контролю наявності товару на полицях магазину фуд-рітейлу (Київ).
  4. Monor. Інноваційні окуляри на 3D принтері з можливістю кастомізації та унікальною технологією кріплення дужок (Київ).
  5. Energy Absorbing Breakwater. Повністю автономний пристрій для перетворення енергії морських хвиль в опріснення води та генерацію електроенергії. Величезні можливості для масштабування та використання як першої в історії прибережної захисної споруди, здатної отримати прибуток та окупитися протягом 2 років (Дніпро).
  6. 4comfortshoes. Сервіс з примірки взуття он-лайн для рітейлів та виробників взуття. Базуючись на фото стоп покупця, наш сервіс визначає параметри та підбирає для них найбільш комфортне взуття (Київ).
  7. Workee. Комплексне рішення для ведення приватного коучингового бізнесу онлайн (Київ).
  8. WalQlike. Мобільний додатку з самостійними екскурсіями містом для туристів та місцевих (Київ).
  9. БКТ. Триколісний електричний транспортний засіб в рамному герметичному кузові з опалювачем салону, що дозволить массово використовувати екологічний транспорт в населених пунктах за рахунок його компактності і низькій вартості (Київ).
  10. WAY. Додаток відстеження замовлень та їх маршрутів в реальному часі (Львів).
  11. Pro.Sport Platform. Онлайн фітнес клуб. Платформа, яка пов`язує проактивних людей з прагненням здорового способу життя та тренерів в якісному професійному просторі без кордонів та часових обмежень. Маркетплейс для користувачів та конструктор онлайн продуктів для тренерів (Київ).
  12. Journey through the Solar System. Серія пізнавально – художніх книг із доповненою реальністю (AR), що висвітлює тему Сонячної системи та космосу в цілому (Київ).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 25-го Pitch Day було профінансовано 6 стартапів: CASERS, Zirity, 12Climb, elKYC, craftit.online і Re:zume.

Інші новини