За підтримки USF українські стартапи взяли участь у наймасштабнішій виставці технологій у світі International CES

За підтримки Українського фонду стартапів вісім українських стартапів взяли участь у наймасштабнішій виставці технологій у світі – International Consumer Electronics Show, що відбулась офлайн з 5 по 7 січня у Лас-Вегасі.

Цього року виставка CES зібрала в одному місці понад 2000 компаній, близько 170 тисяч відвідувачів зі 160 країн.

Можливість презентувати свої проєкти на наймасштабнішій технологічній виставці CES українські стартапи отримали завдяки Українському фонду стартапів (USF) та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), які провели відповідний конкурсний відбір.

Заявки на участь у конкурсі подали близько 100 проектів, з яких було відібрано 17 стартапів для пітчингу. За результатами конкурсу 8 переможців отримали можливість за фінансової підтримки Фонду представити свої проекти у Лас-Вегасі на СЕS:

Esper Bionics — роботизований протез кісті – це той випадок, коли технології безпосередньо впливають на життя та можуть його покращити людям з обмеженими можливостями. Засновник Esper Дмитро Газда створив стартап, надихнувшись дружбою із дівчинкою, яка втратила руку після автомобільної аварії. Ця історія стала початком створення біонічного протеза кісті руки.

Effa – органічна зубна щітка — це прямий шлях зберегти світ від пластику. Щітка складається з паперу, кукурудзяного крохмалю та нейлонової щетини, завдяки чому вона повністю переробляється.

ComebackMobility — розумний датчик на милицю, який через сенсори контролює та зафіксовує у програмі навантаження на тіло. Це допомагає прискорити процес відновлення, знизити ризик ускладнень та запобігти повторній травмі.

Unlink VR – шолом, створений для всіх любителів VR. У цьому пристрої дроти замінили на безпечні лазерні промені, які дозволяють грати, не сковуючи свої рухи та не турбуючись щось зачепити.

Manna – стартап з допомогою смартфона, натільних сенсорів та сучасної 6DoF-навігації створює персоналізований анімований аватар користувача, щоб поринути у віртуальний всесвіт. За задумом авторів, аватар може переміщатися у різних локаціях, спілкуватися з аватарами інших людей, ставити їм лайки, ділитися контентом з Manna в соцмережах.

Neverdark – біокамін зі справжнім вогнем, але без диму та запаху. Новий представник «розумного» будинку заправляється спеціальними картриджами та дозволяє вибирати комфортний рівень полум’я.

Cardiomo – серцевий датчик, завдяки якому можна запобігти розвитку серцево-судинних захворювань. Пристрій кріпиться біля серця за допомогою спеціального пластиру з датчиком. З його допомогою лікар та близькі користувача можуть відстежувати через мобільний застосунок показники ЕКГ, частоту серцебиття та дихання, якість сну. При тривожних ситуаціях гаджет навіть надсилає SOS-попередження родичам та лікарям.

Qudi – перша в світі емоційна світлодіодна маска, що зображає рух губ під час розмови та транслює емоцію спікера, використовуючи базу з 6 вбудованих емоцій. Через Bluetooth та застосунок можна вибрати емоджі чи малюнки, які транслюватимуться на масці. Це рішення для тих, хто хоче одночасно залишатися анонімним та бути яскравим і створювати унікальний контент.

За словами директора Українського фонду стартапів Павла Карташова, на 2022 рік Фонд запланував глобальне road show для українських стартапів по всьому світу. Це, зокрема, London Tech Week, Expo 2020 у Дубай, Web Summit у Лісабоні, Startup Grind Global у Кремнієвій долині, SXSW (South by Southwest) 2022 в Остіні (Техас).