Український фонд стартапів провів 25-ий Pitch Day

14 травня Український фонд стартапів провів 25-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід вперше за тривалий час відбувся у офлайн форматі та проходив на території інноваційного парку UNIT.City. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування розміром 25 000 доларів кожен). 

Захід відкрив Максим Печерський, CEO і співзасновник Promo Republic, який поділився власним успішним досвідом запуску стартапу

“Promo Republic є однією з небагатьох українських продуктових компаній, яка побудувала SaaS-продукт для великих міжнародних корпорацій, серед яких назви з переліку Fortune 500. А все почалося сім років тому назад, коли ми, так само як і присутні команди, запітчили свій стартап і отримали 20 тисяч доларів, що дозволило зробити першу версію продукту. Користуйтеся кожною можливістю пропітчити ваш стартап і віднесіться до цього серйозно, адже ніколи не знаєш яка презентація може змінити ваше життя назавжди.”

Далі слово узяв Михайло Халецький, кредитний аналітик в SEB AB, який порівняв стартап екосистеми Польщі і України:

“Історія державної підтримки стартапів у Польщі почалася ще у 2007 році, коли був створений перший фонд саме для цієї цілі. Тоді навіть не існувало визначення стартапу. Польський підхід будувався за принципом децентралізації, тому спостерігалася певна фрагментація функцій (відбір, безпосередньо фінансування, промо тощо) і не існувало єдиного вікна для стартапів. Український фонд стартапів на противагу з самого початку виконує комплексний підхід до реалізації цієї задачі, що значно спрощує і пришвидшує процес, роблячи його більш ефективним у цілому. Україна поки що програє за рівнем капіталоємкості, але вже вже на рівні Польщі як мінімум з організації процесу, який будувався 12 років.”

До підтримки стартапів також приєднався Віталій Лавров, заступник Міністра молоді та спорту України з питань цифрової трансформації:

“Минулого року ми разом з фондом проводили хакатон спортивних стартапів і сьогодні бачимо його результати — один з переможців хакатону вже повноцінно презентує свій проєкт. Це proof of concept подібних івентів, які безумовно потрібно організовувати в майбутньому і один з таких відбудеться вже наступного місяця. Це буде дводенний bootcamp для стартапів саме спортивної тематики. Тому якщо цікаво слідкуйте у найближчий час за анонсом на сторінках фонду у соціальних мережах.”

Хто оцінював?

 • Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
 • Олександра Балкова. Операційна директорка акселераційних програм Startup Wise Guys.
 • Ігор Руснак. Директор з питань стратегії та розвитку в OTP Bank.
 • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
 • Роман Кірігетов. Співзасновник та CEO FlashBeats, засновник Kabanchik та Crafta.
 • Андреас Фльодстром. Засновник та СЕО Beetroot.
 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап craftit.online.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB powered by NUMA у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Unlink VR, Zirity та 12Climb.

Спеціальний приз від UNIT.City у вигляді 3 місяців безкоштовного доступу до новітньому коворкінгу NEST на території інноваційного парку + його інфраструктури отримали команди CASERS, elKYC і Zirity.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. CASERS. Платформа інтерактивних навчальних кейсів. Допомагає авторам створювати інтерактивні симуляції для індивідуального навчання (Київ).
 2. Zirity. Технологія віртуальної примірки для рітейлерів оптики, що продають окуляри онлайн. Онлайн примірка інтегрується в будь-який онлайн магазин та працює в один клік, в реальному часі з будь-якого девайсу (Київ).
 3. 12Climb. Інтерактивний скеледром з тисячами трас, що керується смартфоном, а також додаток з можливістю відстежувати свої тренування (Киев).
 4. elKYC. B2b SaaS, що допомагає верифікувати й онбордити клієнтів за лічені хвилини (Київ).
 5. craftit.online. Проект, призначений для розміщення і популяризації різних виробів в стилі DIY. Комплексне рішення як для B2B так і для B2C сегментів, яке складається з мобільних додатків для IOS і Android, веб-порталу і представництв в популярних соціальних мережах (Харьков).
 6. Re:zume. ПЗ у сфері HR-технології для швидкого та якісного пошуку роботи. За своєю суттю це дорожня карта кар’єри для співробітників компаній та здобувачів (Київ).
 7. Unlink VR. Бездротова система передачі даних на основі спрямованого лазерного випромінювання та відстеження рухів, що забезпечує безперервну та безкомпромісну по якості зображення сесію та VR досвід (Київ).
 8. Lawyerd! Повністю автоматизований процес захисту прав інтелектуальної власності в Інтернеті (Харків).
 9. Svidomo. Прозора платформа для поєднання інвесторів та позичальників з використанням розподіленої відповідальності для контролю ризиків. Платформа дає можливість людям з будь-якими потребами і накопиченнями свідомо інвестувати та брати позики (Київ).
 10. AutoFinance. Маркетплейс, який пов’язує покупців транспортних засобів з автодилерами, банками та лізинговими компаніями. Надає покупцям ресурси та інформацію для прийняття впевнених рішень при купівлі автомобілів, тоді як наші цифрові рішення та технологічна платформа допомагають продавцям підвищити операційну ефективність, прибутковість та продажі (Київ).
 11. WonderWay. Тревел додаток, який допомагає подорожуючим швидко та якісно планувати свою подорож, або ж не готувати план подорожі взагалі. Все це за допомогою порад від блогерів, місцевих жителів та штучного інтелекту (Київ).
 12. SANI. Рішення яке перетворює звичайну солону воду в екологічний і безпечний антисептик (Одеса).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 23-го і 24-го Pitch Day було профінансовано 13 стартапів: GeronCore — a living heart, Supplio, Harmix, AGRO BI, Erudito, Ademrius, Librarius, Artera, AutoBI, Effa, CareTech.Human, SmartReader і Fiway.