Український фонд стартапів провів 24-ий Pitch Day

16 квітня Український фонд стартапів провів 24-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 13 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен). 

Захід відкрив експерт з інновацій, інвестицій та стартапів в Міністерстві цифрової трансформації України Антон Мельник, який анонсував нову можливість для команд-учасників Грантової програми: 

“Ми спільно з Українським фондом стартапів, холдингом TECHIIA і Мінцифрою запускаємо новий відео проект Tech Pub, куди будемо запрошувати стартапи які не пройшли на пітч та аналізувати їх заявки і помилки. Таким чином команди отримають рекомендації що саме треба покращити, щоб успішно рухатися далі. Така ініціатива сприятиме збільшенню кількості успішних стартапів.”

Маріанна Коніна, Chief Public Engagement Officer холдингу TECHIIA, розкрила більше деталей ініціативи, серед яких історія її виникнення:

“Ця ідея виникла відносно нещодавно, коли ми зустрічалися з Антоном і обговорювали способи допомоги для українських стартапів, щоб ті у свою чергу могли краще і більше розвиватися. Антон рекомендував підключити Український фонд стартапів, який має чи не найбільшу базу стартаперів в Україні. Ідею також підтримав керуючий партнер нашого холдингу Юрій Лазебніков, який має великий досвід підприємництва. Так з’явився Tech Pub. Нам вже рекомендували п’ять стартапів для участі у цьому проекті, тому найближчим часом чекайте від нас новин.”

Хто оцінював?

 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
 • Михайло Халецький. Кредитний аналітик в SEB AB.
 • Аркадій Вершебенюк. Партнер в BeeVentures.
 • Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
 • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.
 • Дмитро Чернуха. Менеджер з інновацій в промисловості ДТЕК.
 • Олексій Орап. Засновник та CEO Youscan.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап Erudito.

Спеціальний приз від партнера заходу LIFT99 Kyiv Hub у вигляді двох місяців безкоштовного доступу до стартап-хабу отримали стартапи Geron Core і AGRO BI.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB powered by NUMA у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Finanz AI, AutoBI і Ademrius.

Спеціальний приз від UNIT.City у вигляді 3 місяців безкоштовного доступу до новітньому коворкінгу NEST на території інноваційного парку + його інфраструктури отримали команди Geron Core, AGRO BI і Bank of Memories.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. GeronCore — a living heart. Нове поколінням кардіо імплантів для дітей з вродженими вадами серця (Київ).
 2. Supplio. Інтегрує постачальників косметики зі своїми клієнтами (салони краси, аптеки, магазини), забезпечуючи автоматизоване управління замовленнями на основі фактичних запасів клієнтів та використання продуктів (Київ).
 3. Harmix. Інтелектуальний сервіс, яка автоматично підбирає потрібну музику для вашого відео за лічені секунди (Київ).
 4. AGRO BI. Business intelligence платформа для управління ризиками та збільшення врожайності для агробізнесу за допомогою машинного навчання. Платформа надає чітку інформацію про сходи рослин та наявність бур’янів на основі високоточної зйомки з дрона за допомогою власних нейронних мереж та алгоритму оптимізації збору даних (Київ).
 5. Erudito. Мобільний додаток, який дозволяє дітям 8-10 років вивчати шкільні предмети в ігровому форматі , а ще отримувати знання для сучасних професій (Харків).
 6. Ademrius. Веб платформа, що дозволяє автоматизувати роботу медичних установ, через впровадження онлайн запису на прийом до лікаря та ведення електронної історії хвороби пацієнта (Львів).
 7. Librarius. Мобільний додаток для підбору, купівлі, оренди та безкоштовного читання літератури в електронному та аудіо форматах (Київ).
 8. Artera. Ручка-маркер, що може писати або малювати будь-яким кольором (Київ).
 9. AutoBI. Сучасна система призначена для Automotive та дотичних сфер, яка дозволяє налаштувати процеси управління автопарком (Київ, Львів).
 10. Finanz AI. SaaS-сервіс, який автоматизує фінанси стартапів, замінює фінансових менеджерів та економить від 5-10Х часу та коштів (Київ).
 11. Bank of Memories. Сервіс для збереження і передачі цифрових даних, родинних архівів і спогадів майбутнім поколінням за допомогою блокчейну (Київ).
 12. Drivers Help – Roadside Assist‬. Сервіс-платформа підтримки та допомоги у дорозі 24/7 за допомогою телефону. Одним натиском кнопки водій зможе отримати підтримку і допомогу від водіїв і сервісів-партнерів (Одесса).
 13. ENERGY COMPLEX: DEVELOPMENT AND EXPLOITATION. Комплексне вирішення питання управління відходами від сортування до повної утилізації всіх залишків побутових відходів, основою якого є енергетична газифікація відходів (Калуш).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 21-го і 22-го Pitch Day було профінансовано вісім стартапів на етапі pre-seed (VR Inn, V-Art, HoldYou, Symptomatical, Checki, Biobetter, My1stJob, Mobiform) і три на етапі seed (Tradomatic, GIOS Mobile, Dots Platform).