Результати круглого столу щодо розвитку інновацій на ринку послуг охорони здоров’я України

22 червня 2021 року відбувся Круглий стіл щодо розвитку інновацій на ринку послуг охорони здоров’я України. Участь у даному заході прийняли близько 70 учасників, серед яких була велика кількість стартапів за напрямком healthcare, представники Міністерства охорони здоров’я та ДП «Електронне здоров’я», організації у сфері охорони здоров’я.

Захід проходив у форматі живої дискусії серед учасників за 3 основними напрямками: 

  1. «Бар’єри для входу та проблеми розробки інноваційних рішень».
  2. «Ефективні стратегії усунення основних бар’єрів на шляху інноваційного розвитку».
  3. «Нормативна пісочниця та її можливості».

В ході дискусії були проведені опитування, результатами яких ми з задоволенням поділимось. 

  • Основними бар’єрами розвитку інновацій за думкою респондентів стали відсутність і брак фінансування та складний механізм отримання дозволів і ліцензій для впровадження інноваційних рішень. 
  • Усунути наявні бар’єри, на думку респондентів зможуть розв’язання регуляторних питань та розвиток державно-приватного партнерства. 
  • Щодо функцій, які має включати пісочниця, респонденти визначили, що основними пріоритетами мають бути: можливість проведення тестування інноваційних рішень в демо-середовищі eHealth та можливість співпраці з учасниками ринку через пілотні проєкти.

За результатами Круглого столу учасники прийшли до згоди щодо створення робочої групи для обговорення ідей, створення та реалізації пісочниці в Україні.

Надалі планується розробка, обговорення та затвердження концепції Reg and Tech Sandbox, проведення пілотного проєкту для перевірки можливості реалізації даної концепції, подальше затвердження та адаптація концепції Reg and Tech Sandbox, програмних документів та нормативного регулювання, необхідних для її реалізації.

Повний запис конференції ви можете переглянути за цим посиланням.