Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 1-7 of October 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій 1-7 жовтня 2021?

Венчурний капітал та стартапи

 • Український SAAS-стартап Choice QR з офісами в Україні та Чеській Республіці, які розробляють QR-меню, доставку та функцію takeaway для закладів, доповнив pre-seed раунд на суму € 400 000 інвестицій до попередніх € 300 000 (докладніше).
 • Американська фірма Virtuozzo, яка спеціалізується на програмному забезпеченні віртуалізації, придбала Jelastic (український розробник хмарного сервісу) (докладніше).
 • Українсько-американський стартап Outloud.ai, передова платформа для офлайн-рітейлерів, залучив інвестиції від VC Digital Future. Сума інвестицій не розголошується (докладніше).
 • Український фонд стартапів (USF) оголосив підсумки 30-го та 31-го Pitch Days: 6 стартапів на стадії pre-seed стали переможцями та отримали гранти у розмірі $ 25 000 кожен, 4 стартапи на seed етапі отримали по $50 000 відповідно (докладніше).

Новини екосистеми

 • Інтернет-видання, призначене для збору інформації про ринкову ситуацію Investors Book 2021 починає збирати записи. Приєднуйтесь та зробіть вагомий внесок у розвиток нової економіки України, просто заповніть форму (докладніше).
 • Харківський FED, лідер на ринку впровадження рішень для забезпечення процесу механічної обробки для аерокосмічної промисловості, підписав угоди з європейськими промисловими компаніями щодо реалізації проекту авіатаксі (докладніше).
 • Український стартап Let’s Enhance приєднується до Web Summit 2021, щоб презентувати Claid. Це один із 24 обраних стартапів для виставки за підтримки Techstars (докладніше).
 • Огляд fintech в Україні та за кордоном, а також яскравий приклад історії успіху співпраці української fintech аутсорсингової компанії Daxx та  стартапом з Нідерландів Vive (докладніше).
 • IT Arena оголосили 30 учасників-півфіналістів Startup Competition: elKYC,Re:zume,BloggerMall,DrugCard,Erudito,MATHEMA,Unlink VR, Zeely, Workee, SmartZavod, Suplery, Lab24,pleso therapy, Saldo Apps, V-Art, knopka, nect WORLD, Postello, Workado, elai.io, Mosqitter, skillreveal, Noty, Happy Monday, MISU, CareTech Human, Deputy, Jiffsy, MANNA, Fintellect (докладніше).
 • Ajax Systems оголошено фіналістом у 4 номінаціях цьогорічної лондонської премії світової індустрії безпеки IFSEC Security & Fire Excellence Awards. Новий зовнішній детектор Ajax з верифікацією фотографій MotionCam Outdoor потрапив у шорт-лист у номінації “Security Hardware Product Innovation of the Year” (Інновація року у сфері апаратних засобів безпеки) (докладніше).
 • На обкладинці вересневого номеру журналу Forbes Ukraine одеські технологічні підприємці: Артем Бородатюк (Netpeak), Денис та Ігор Ждани (Readle), Вадим Роговський (3DLOOK) (докладніше).
 • Історія KyivPost про київський стартап Crello, онлайн-платформу з безкоштовними шаблонами, яка хоче конкурувати з Canva, компанією з Сіднея, вартість якої нещодавно оцінили у $40 млрд (докладніше).
 • Dev.ua розповідає про стартапів-новачків.ТОП-10 вересневих відкриттів від українських винахідників: програмне забезпечення для розумних будинків, голосовий помічник, стартап для відновлення ментального здоров’я тощо (докладніше).
 • Президент Володимир Зеленський 5 жовтня наклав вето на законопроект про легалізацію криптовалюти в Україні та направив його назад до парламенту для внесення змін. Законопроект, прийнятий Верховною Радою у вересні, що регулятором ринку буде Міністерство цифрової трансформації, в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів.Також передбачається створення нового регулятора-національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА) (докладніше).
 • Команда Міністерства цифрової трансформації  під час офіційного візиту представила делегації з Естонії основні проекти Міністерства цифрової трансформації та прогрес нашої країни на шляху до цифрової трансформації. Додаток Дія, перші у світі паспорти у смартфоні, цифрові COVID-сертифікати, Дія.Signature, Дія.City та інші проекти Мінцифри. Все це створює нову цифрову культуру в Україні (докладніше).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.