Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
28 Жовтня, 2024

15 жовтня Український фонд стартапів взяв участь у панельній дискусії «Розвиток інноваційних екосистем для забезпечення енергетичного переходу: український контекст».

15 жовтня Український фонд стартапів взяв участь у панельній дискусії «Розвиток інноваційних екосистем для забезпечення енергетичного переходу: український контекст». Захід відбувся у межах європейського грантового проєкту Wennovate на XXI Міжнародному енергетичному бізнес-форумі «5Е», що відбувся 15–17 жовтня 2024 року в Міжнародному виставковому центрі, в м. Києві.

Модератором дискусії виступила Наталія Гаращенко з Київського академічного університету. Учасники обговорили роль освіти у розвитку інноваційної енергетичної екосистеми, недостатнє представництво ключових гравців енергетичного переходу, основні перешкоди для цього процесу та шляхи підтримки інновацій на рівні місцевої та регіональної влади.

Окрему увагу було приділено пріоритетним інноваціям у сфері енергетики. Олена Ворошилова, керівниця відділу партнерства та міжнародної співпраці Фонду, наголосила на необхідності розвитку таких інновацій як системи відновлюваної енергетики, технології зберігання енергії, уловлювання вуглецю та розумні мережі. Вона підкреслила, що ці технології мають критичне значення для модернізації енергетики та ефективного відновлення енергетичного сектору після війни.

Фонд також представив аналітичні дані щодо енергетичних стартапів, що демонструють нагальну потребу в збільшенні кількості інноваційних підприємців у сфері енергетики. Задля цього Фонд інтегрував енергетичний сектор як пріоритетний для фінансування у свої грантові програми, тим самим, створюючи сприятливі умови для зростання кількості інноваційних підприємців та стартапів у цій галузі.

Участь Фонду та Київського академічного університету в європейському грантовому проєкті Wennovate дозволила створити потужне дослідницьке підґрунтя для розвитку інноваційної екосистеми в енергетиці. Це включає мапування інноваційної екосистеми, визначення стейкхолдерів енергетичного сектору, аналіз викликів та можливостей для України, а також розробку національних і міжнародних планів дій. 

Проєкт об’єднує країни-учасниці консорціуму (Нідерланди, Україна, Словаччина та Угорщина) для спільного розвитку інноваційних екосистем в енергетичному секторі.

Інші новини