Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
7 Червня, 2021

Огляд української технологічної екосистеми за перший тиждень червня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у перший тиждень червня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

  • Американська ІТ-компанія CognitOps, постачальник застосунків для роботи зі складами на основі штучного інтелекту, оголосила про залучення $11 млн у рамках раунду фінансування серії “A” (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • Українська DevOps платформа GitLab оголосила про придбання UnReview, інструменту на основі машинного навчання, який допомагає командам розробників програмного забезпечення рекомендувати кращих рецензентів для перевірки коду. Фінансові деталі угоди не розголошуються (докладніше).
  • Українська команда nect WORLD (стартап, який розробив модем, який дає доступ до інтернету у всьому світі) почала співпрацю з провідною британською компанією Truphone. Відповідно до угоди, Truphone привносить технологію eSIM до nect MODEM за допомогою вбудованих мікросхем M2M eSIM та рішення для підключення Truphone: Truphone Connect (докладніше).

Новини екосистеми

  • “100 TechDrivers”, рейтинг людей, які рухають технологічну екосистему України вперед у бізнесі, уряді та суспільстві, від bit.ua оголосила переможців: Government_Tech  Олексій Вискуб, Міністерство цифрової трансформації; Tech_World  Михайло Буравков, СЕО компанії ByOwls, Inc; Tech_Business Єгор Валовський, співзасновник Fintellect; Tech_Person  Наталія Наконечна, СЕО KickYour.Tech; а спеціальний приз отримала Аліса Баньковська, керівник TechUkraine & USF (докладніше).
  • Переможці Ukrainian Startup Awards 2020 від Lift99: Delfast Bikes, Preply, Reface, VC QPDigital, Академія Mate, Bolt, Юрій Заремба (співзасновник і генеральний директор AXDRAFT), Альона Мисько (генеральний директор та засновник паливного fuelfinance), співзасновники Restream (докладніше).
  • Рейтинг “25 жінок в українських ІТ” за версією Forbes Ukraine: Ганна Шувалова (PAWA), Софія Швець (Let’s Enhance)), Маргарита Рімек (Pix), Таня Чайковська (LIFT99co), Анастасія Павлишина, Альона Мисько ( fuelfinance), Софія Вишневська (Propertymate) , Маргарита Сивакова (Legal Nodes) та інші (докладніше).
  • TechUkraine у ​​співпраці з UNIT.City провела першу ітерацію Ідеатону “Як презентувати українські технології?”,щоб створити та представити новий наратив українського технологічного сектору (докладніше).
  • Британський фінтех-стартап Revolut запустив грошові перекази в Україну. Сервіс інформує про можливість грошових переказів в Україну у понад 30 валютах (докладніше).
  • Громадська організація Ukrainian Clusters/Українські кластери представляє перелік 22 ІТ-кластерів, що працюють в Україні у 2021 році. Серед ключових – Львів, Харків, Дніпро, Київ, Запоріжжя та інші (докладніше).
  • Ericsson Україна створила перший в Україні демоцентр 4G / 5G для демонстрації сценаріїв використання мобільних мереж п’ятого покоління для цифровізації різних галузей. Тестова лабораторія та демостудія з новітнім обладнанням і передовими розробками компанії розташований в офісі компанії в Києві (докладніше).
  • Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» погодило запуск космічного корабля SICH-2-1 з голландською компанією SpaceTech ISILAUNCH в рамках кластерної місії компанії SpaceX Ілона Маска на борту ракети-носія Falcon-9 у грудні 2021 року (докладніше).
  • Верховна Рада прийняла в І читанні законопроект №5376 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, який регулює податкові умови особливого правового режиму Дія Сіті. Законопроект вводить спеціальний режим оподаткування для компаній-резидентів міста Дія та доходів їх працівників, включаючи гіг-спеціалістів. Документ пропонує надати компаніям-резидентам “Дія Сity” можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9% (докладніше).
  • 3 червня український парламент прийняв законопроект (відомий у ЗМІ під назвою “про податок на Google“), який встановлює додаткові податки для іноземних компаній, таких як Apple, Netflix, Amazon та Facebook, за словами Данила Гетьманцева, керівник комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Згідно законопроекту, міжнародні технологічні компанії, які не зареєстровані в Україні, будуть платити 20% податку на додану вартість або ПДВ за цифрові послуги, які вони надають місцевим користувачам (докладніше).
  • Президент України Володимир Зеленський представив концепцію президентського університету в Києві під час форуму “Україна 30. Освіта і наука”. Це заклад вищої освіти, який готуватиме фахівців із кібербезпеки, фахівців штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних і біотехнологій.Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу Президента щодо створення нового сучасного університету. Команда Міністерства цифрової трансформації працюватиме над освітнім напрямом “Інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект” (докладніше).
  • Як український стартап Liki24.com, сервіс який доставляє тисячі ліків на день і має новий маркетинговий підхід до логістики, обходить консерватизм аптек та постачає медичні товари (докладніше).
  • Як SHERP, світовий лідер з базою у Києві, розробляє та виробляє всюдихідні автомобілі, які не мають аналогів у світі за своїми можливостями та характеристиками (докладніше).

Звіти

  • “Карта ринку технологій: діджиталізація та автоматизація у виробництві” від CB Insights (читати).
  • Візуалізація придбання технічних гігантів вартістю у мільярди доларів (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

Інші новини